Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bilskas pagasta lauku sētas iekārto kārtīgi un gaumīgi

Vasaras beigās speciāli izveidota žūrijas komisija devās lūkot Bilskas pagasta lauku sētas, ciemu privātmājas un iestāžu teritorijas, lai pēc tam noteiktu konkursa "Bilskas pagasta sakoptākā sēta 2010. gadā" uzvarētājus. Žūrijai iespaids par redzēto ir labs

Konkursa žūrijas komisijas sastāvā bija piecas dažādu profesiju pārstāves, viņu vidū arī Smiltenes novada domes ainavu arhitekte Agija Bērtiņa.

Lauku sētas un iestāžu teritorijas Bilskā, Lobērģu, Mēru un Zeltiņu ciematā lūkoja nebrīdinot par ierašanos to saimniekus. Akcents tika likts uz sakoptu vidi. A. Bērtiņa uzskata, ka turpmāk šādi konkursi noteikti ir nepieciešami, lai varētu apzināt sakoptākās vietas visā mūsu novadā un parādīt, ka dzīvojam skaistā un sakoptā vidē.

"Patīkami apzināties, ka cilvēki kopj savu māju apkārtni. Daudzviet var pamanīt to, ka tas darīts pārdomāti, kaut vietām ar ierobežotiem līdzekļiem, bet kārtīgi un gaumīgi. Redzējām daudzus un dažādus dārzus, bet gandrīz katram no tiem ir sava odziņa, lieta, ar ko tie atšķiras no citiem, un tas ir ļoti labi," uzskata žūrijas komisijas locekle.

Apbraukājot Bilskas pagasta sētas un pagalmus, žūrijas pārstāves pamanījušas daudzas interesantas lietas un dārza elementus, kas var kalpot par labu piemēru. Tā Zvaigžņu ielas 8. mājas saimniecei Birutai Krievānei bija gaumīgs, plānots un skaists dārzs. "Atmiņās vēl spilgti palicis vīngliemežu audzētāja Tāļa Žīgura dārzs Mēros. Saimniekam ir ar augiem apaudzēts pagrabs, pārdomāti iekopts dārzs, izbūvēta dārza mājiņa bērniem un, protams, vīngliemežu aploks, kurā mitinās tūkstošiem gliemju," stāsta domes ainavu arhitekte. Savukārt "Asaru" saimnieki Dace un Laimonis Matuļi izveidojuši dabas takas, kuras pieejamas visiem interesentiem.

Bilskas pagasta pārvaldes vadītāja Linda Karlsone stāsta, ka kopā apskatītas aptuveni trīsdesmit vietas, daudzās no tām bija tikšanās ar iedzīvotājiem. "Cilvēki savu māju apkārtni iekārtojuši mājīgi un skaisti. Viņi īpašumu nebija uzposuši dēļ konkursa, jo nezināja par mūsu ierašanos. Tas mūs īpaši iepriecināja. Šī iemesla dēļ mums bija grūti noteikt konkursa uzvarētājus.

Esam nolēmuši pateikties vairāk cilvēkiem, nekā sākumā plānojām. Pagaidām negribam atklāt uzvarētāju vārdus, jo apbalvošanas ceremonija būs 18. novembra svētku laikā Bilskā. Viņi visi saņems ielūgumus," saka L. Karlsone. Viņa cer, ka šis konkurss mudinās un dos stimulu par savu īpašumu rūpēties ar vēl lielāku mīlestību.

Novados