Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Blomēnieši aci pret aci ar četriem kandidātiem 4

Pirmdien iedzīvotāju un Blomes pagasta pārvaldes amata kandidātu tikšanās laikā notika negaidīts pavērsiens. Pēc Smiltenes novada domes priekšsēdētāja Aināra Mežuļa ierosinājuma, apmeklētāji, kopā 74 iedzīvotāji, savu atbalstu varēja paust, balsojot par sev tīkamāko kandidātu. 23. decembrī domes sēdē blomēniešu balsojums būs kā 16. deputāta balss.

Kopš atlūgumu uzrakstīja nu jau bijusī Blomes pagasta pārvaldes vadītāja Zigeta Vīķele, Smiltenes novada dome izsludināja pieteikšanos uz šo amatu. Atsaucās pieci pretendenti: Māris Bisenieks, Ilze Briede, Gaidis Bogdanovs, Juris Kļaviņš un Jekaterina Osipova.

Reāli uz Blomes pagasta pārvaldes vadītāja amatu pretendē četri no pieciem kandidātiem. "Jekaterina Osipova no Sedas novada domei iesniedza tikai CV, klāt nebija pievienota pat motivācijas vēstule. Vairāk nekādu interesi viņa par šo amatu nav izrādījusi," paskaidro A. Mežulis.

Pirmdien pievakarē tikšanās tika noorganizēta, pateicoties 144 blomēniešu parakstītam iesniegumam Smiltenes novada domei. Iesniegumā viņi izteica vēlmi, pirms lēmuma pieņemšanas iepazīties ar Blomes pagasta pārvaldes vadītāja amata kandidātiem un uzklausīt viņu motivāciju. Paraksti Blomes centrā tika vākti novembra otrajā pusē.

"Gribējām, lai novada dome mums rod iespēju iepazīt visus pretendentus. Lai iesniegumā nebūtu tikai pāris pagasta pārvaldes darbinieku paraksti, aicinājām arī iedzīvotājus parakstīties. Esmu pateicīga novada domes vadībai, kas atbalstīja šo ieceri, un kandidātiem, kuri ieradās uz tikšanos," saka Blomes pagasta lauku attīstības speciāliste Gunta Mangale.

Maz konkrētu vīzijuTikšanās laikā visi četri amata kandidāti klātesošos iepazīstināja ar sevi, padarītajiem darbiem, sasniegumiem, kā arī pauda savu redzējumu, ko un kā būtu gatavi darīt, ja viņus ievēlētu par Blomes pagasta pārvaldes vadītāju.

Lielākoties runas bija garas un tajās retu reizi varēja saklausīt konkrētas idejas un rīcības plānu. Iedzīvotājiem nepamanīts nepalika tas, ka vairāki cilvēki, kuri kandidē uz Blomes vadītāja amatu, slikti orientējas pagasta pašreizējā situācijā.

G. Bogdanovs uz šo amatu kandidē, jo jūtas piederīgs Blomes pagastam. "Ilgāku laiku strādāju un dzīvoju šajā pagastā. Zinu, ka varēšu šo darbu veikt, jo ir pietiekoša pieredze. Septiņus gadus esmu strādājis valsts pārvaldē un jūtu, ka man ir potenciāls. Blomi jūtu kā savējo. Ja mani apstiprinātu šajā amatā, pirmais būtu jāapzina finansējums nākamajam gadam.

Protams, jāiepazīst tas, ar ko man būtu jāstrādā, dažādi resursi, kolektīvs un, protams, jāpārzina vispārējā Smiltenes novada attīstība. Pirmie reālie darbi būtu iedzīvotāju sasāpējušo jautājumu atrisināšana - attīrīšanas iekārtas un vidējās paaudzes deju kolektīva atgriešana atpakaļ Blomē," saka G. Bogdanovs.

Savukārt I. Briede vairāk runāja par sociālo jomu, atbalstu jaunajām ģimenēm, jauniešiem un maznodrošinātajiem. Tāpēc būtu jāveido vieta, kur pavadīt brīvo laiku māmiņām ar bērniem, jārada interešu pulciņi jauniešiem.

Ierosina balsotSākotnēji bija iecerēts, ka pēc tikšanās iedzīvotāji savas pārdomas Smiltenes novada domei paudīs kopīgā vēstulē, taču A. Mežulis ierosināja rīkot balsošanu, ko akceptēja sanākušie blomēnieši. Kopā balsoja 74 cilvēki, tas ir tikai viena divdesmitā daļa no visiem Blomes pagasta iedzīvotājiem.

Viens no klātesošajiem savu balsi neatdeva nevienam no kandidātiem, sešas balsis guva J. Kļaviņš, četras tika M. Biseniekam, 12 ieguva I. Briede, bet vislielāko blomēniešu atbalstu guva G. Bogdanovs, kurš saņēma 51 balsi.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka šis iedzīvotāju balsojums tiks ņemts vērā 23. decembra domes sēdē, kad deputāti balsos par kādu no Blomes pagasta pārvaldes amata kandidātiem. "Jāņem vērā, ka ne iedzīvotāji, bet domes deputāti apstiprina pagasta pārvaldnieku.

Domnieki vēl aicinās pārvaldnieka amata kandidātus uz sarunu, uzklausīs viņu redzējumu, kā pretendenti domā veikt šo darbu, un tad arī balsos. Provizoriski varam teikt, ja domē ir 15 deputātu, tad iedzīvotāju nostāja būs kā 16. deputāta balsojums," skaidro A. Mežulis.

Blomēniete Vija Grosberga savu balsi atdeva G. Bogdanovam. "Man nepatīk, ka kandidāti izplūst garās un skaistās sarunās, augsti vērtēju konkrētību, tāpēc savu balsi atdevu jaunam un gudram cilvēkam, kurš ir cīnītājs. Domāju, ka viņš sevi prastu pierādīt. Tomēr vēl jau viss var mainīties, un varam sagaidīt pārsteigumus no domes deputātiem," saka V. Grosberga.

Pagasta iedzīvotāja Elga Opmane savu balsi būtu atdevusi I. Briedei, taču viņa par šādu tikšanos nebija informēta. "Man pastkastītē nebija iemesta nekāda informācija. Būtu zinājusi, protams, ietu un balsotu, jo man nav vienaldzīga Blomes nākotne.

Cik Ilzi esmu iepazinusi kā bāriņtiesas darbinieci, viņa ir laba, izpalīdzīga un atsaucīga," saka E. Opmane. Arī sievietes tuvējo māju kaimiņiene Daiga Līdaka nebija saņēmusi uzaicinājumu uz tikšanos, kaut arī pagasta pārvaldei bija dots apziņot pēc iespējas vairāk blomēniešu.

Savukārt Guntis Upacers, kurš saņēma uzaicinājumu, aizņemtības dēļ neieradās. Viņš arī uzskata, ka pasākums vairāk bijis formāls.

"Pagasta pārvaldes darbinieki un arī iedzīvotāji par tikšanos informēja gandrīz visus blomēniešus. Sūtījām elektroniskās vēstules, zvanījām, likām lapiņas pastkastītēs. Manuprāt, ieguvēji šajā tikšanās reizē bija gan kandidāti, gan iedzīvotāji. Nav svarīgi, kādiem vārdiem kandidāti runāja, galvenais - bija jūtama viņu attieksme. Atzinīgi vērtējams ir priekšsēdētāja priekšlikums iespēju iedzīvotājiem balsot," tā lauku attīstības speciāliste.

Gaida argumentētu viedokliA. Mežulis atzīst, ka pēc tikšanās viņu pilnībā nepārliecināja neviens no četriem kandidātiem. "Biju gaidījis, ka viņi būs iepazinuši pagasta problēmas, darāmās lietas, aktuālo. Uzstāšanās vairāk šķita kā runas apkārt un riņķī.

Ja vēlas strādāt šādā amatā, ir jābūt konkrētam redzējumam vai programmai, ko grib sasniegt. Ceru, ka, tiekoties ar deputātiem, kandidāti būs vairāk gatavojušies un argumentēs savu darbību," saka Smiltenes novada domes priekšsēdētājs.

Video no pasākuma >>> ŠEIT

Komentāri 4

Andris

Mežuļa kungs kāpēc Bilskas un Grundzāles pagastos nebija šāda tikšanās ar iedzīvotājiem pirms ievēlējāt pagasta pārvaldnieku. Draugu būšana ņēma virsroku.....

pirms 9 gadiem, 2010.12.13 11:01

Andris

Mežuļa kungs kāpēc Bilskas un Grundzāles pagastos nebija šāda tikšanās ar iedzīvotājiem pirms ievēlējāt pagasta pārvaldnieku. Draugu būšana ņēma virsroku.....

pirms 9 gadiem, 2010.12.13 11:01

nu...

Tas viss ir teātris, izskatās , ka pārvaldnieks nemaz nav vajadzīgs.Uztaisīja teātri , jo iedzīvotaji jau to gribēja. Gan jau redzēsim ar ko tas beigsies.

pirms 9 gadiem, 2010.12.16 12:47

Novados