Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Blomēnieši uz skatuves ar mirdzumu acīs

Laukos pašdarbība daudziem ir kā glābšanas riņķis no depresijas un ikdienas rūpēm. "Cilvēki man nāk klāt un saka, ja nebūtu mums tāda kolektīva, pagastā daudz kas būtu citādāk - sliktāk," tā Blomes pagasta teātrmīļu apvienību "Nenolaid rumpi" vērtē režisore Gita Skadiņa. Teātrmīļi ikvienu aicina pievienoties savai komandai, kuru paši dēvē par vienu lielu ģimeni.

"Varētu nedēļu neēst un ieturēt diētu, bet bez teātra savu dzīvi nevarētu iedomāties. Laukos šī ir tikpat kā vienīgā vieta, kur cilvēkiem satikties, aprunāties, paraudāt uz otra pleca. Kolektīvā lielākoties ir jaunā un vidējā paaudze. Ja citi par jauniem izsakās slikti, tad mani viņi te uz rokām nēsā," saka pensionāre Vija Grosberga, kura Blomes teātrmīļu apvienībā darbojas vairāk nekā septiņus gadus.

Iekaro LatvijuIzrādes Blomes teātrmīļu izpildījumā iecienījuši gan vietējie iedzīvotāji, gan apkārtējo pagastu un pilsētu ļaudis. Šomēnes "Nenolaid rumpi" kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīvu "Paliekas" īstenoja visai pārdrošu ieceri - iekaroja Kurzemi.

Trīs dienu ilgo braucienu Blomes teātrmīļi plānoja vairākus mēnešus. "Gribējām pabūt visi kopā, parādīt kurzemniekiem, ko prot blomēnieši. Devāmies uz Pampāļiem, kur spēlējām brīvdabas izrādi "Ezermaļu krokodils". Publika bija atsaucīga. Viņi apbrīnoja, ka mēs strādājam ar tādu degsmi. Nākamajā dienā devāmies uz Skrundu, kur risinājās otrais Kurzemes teātru festivāls," stāsta G. Skadiņa.

Blomēnieši festivālā bija uzaicināti kā viesi, eksperti un vakara koncerta dalībnieki. Tā esot bijusi uzdrīkstēšanās, uzstāties kopā ar Liepājas teātra profesionāļiem. Vakara gājiens uz estrādi un koncerts bija šī brauciena kulminācija. "Tas nebija viegli. Liepājas teātra aktieru profesionālais sniegums pret kāda neliela pagastiņa aktieriem.

Gandrīz neiespējami noturēties līmenī. Variet man pārmest, taču nespēju atturēties un teikšu - bijām profesionālā līmenī. Ar mirdzumu acīs un pilnīgu atdošanos skatuvei var panākt visu. Mēs to panācām. Aplausi un prieks skatītāju acīs pasaka visu. Tā bija mūsu zvaigžņu stunda. Un vēl ilgi - naktī, kad pret Skrundas debesīm slīdēja gaismas

baloni un tālumā ducināja pērkons, mēs bijām laimīgi par izdošanos," stāsta režisore.Turpmāk šādus braucienus blomēnieši cer pārvērst tradīcijā. Padomā jau esot nākamais.

"Nenolaid rumpi" gaidīs teviBlomēniešiem amatieru teātris ir kas vairāk kā pašdarbības kolektīvs. Tā ir kopā būšana, prieks par padarīto, gandarījums par cilvēkiem, kuri atrod sevī spēku un gribu un arī drosmi parādīt apkārtējiem savu talantu.

Pašlaik "Nenolaid rumpi" kolektīvā darbojas nedaudz vairāk kā divdesmit pašdarbnieku. "Septembra sākumā mēs noslēgsim vasaras sezonu ar izrādi Palsmanē. Pēc tam atsāksim intensīvus mēģinājumus. Padomā ir jauna luga, taču tā lai pagaidām paliek noslēpumā. Līdz ar jaunās sezonas sākumu, gaidām jaunus domubiedrus. Katram cilvēkam ir kāds talants.

Šajos grūtajos laikos nevaram aizbraukt un svētkus svinēt Itālijā vai Francijā, bet mēs varam savā pagastā tos svinēt kā itāļi un franči. Nevajag baidīties, ka es tā nemāku. Iemācīsimies. Domāsim kopā, kā labāk un visiem pieņemamā formā, veidot jaunus kolektīvus dejotājiem, dziedātājiem un teātrmīļiem," iedrošina Blomes pagasta teātrmīļu režisore.

Sīkāku informāciju par dalību teātrmīļu apvienībā var uzzināt, zvanot G. Skadiņai uz 26667196.

Novados