Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Blomes pagastā no jauna uzplaukst pašdarbnieki 1

Šis rudens ir pārmaiņu pilns Blomes pagasta kultūras dzīvē. Par spīti finansiāli grūtiem laikiem, pagastā nodibināts sieviešu vokālais ansamblis, meiteņu popgrupa un atjaunots jauniešu tautas deju kolektīvs.

"Visu šo laiku pagastā aktīvi darbojas teātrmīļu apvienība "Nenolaid rumpi" un senioru deju kopa "Papardes". Vasaras izskaņā aicināju atsaukties vēl citus iedzīvotājus, kuri vēlētos kaut ko darīt. Jo tagad, rudens tumšajos vakaros, mājās sēžot, traks var palikt, it īpaši laukos.

Tā mums radās sieviešu vokālais ansamblis un pēc jauniešu iniciatīvas atjaunojām tautas deju kolektīvu," stāsta Blomes kultūras nama vadītāja Gita Skadiņa. Finansējums kolektīvu vadītāju algām rasts no Blomes pagasta pārvaldes budžeta.

Pagasta jauniešiem tautiskās dejas māca Tautas deju ansambļa "Ieviņa" vadītāja Evita Kaķīte-Brasa. Savukārt ansambļa vadītājs ir bijušais blomēnietis Juris Krūze. "Vienu brīdi Blomē pašdarbība bija pieklususi.

Tagad pārņem liels prieks, ka cilvēkiem ir kur saturīgi pavadīt brīvo laiku un pulcēties vienkopus. Mēģinājumi mēdz ieilgt, jo satiekoties taču gribas parunāties. Sarunas ir ļoti nepieciešamas," saka J. Krūze. Viņš visas deviņas ansambļa dalībnieces raksturo kā strādīgas un enerģijas pilnas. Mēģinājumos varot manīt, kā atplaukst viņu dvēseles un sirdis.

Uzzinot, ka pagastā nodibināts sieviešu vokālais ansamblis, dziedāt vēlējās arī vairākas pamatskolas skolnieces. J. Krūze stāsta, ka pusaudzes Aivita Freimane, Rūta Dadze, Kristīne Petrova un Arta Valentinova pašas nākušas un klāstījušas savu ideju par popgrupu.

"Iepriekš daudz biju darbojies ar dažādiem ansambļiem, bet vadīt popgrupu man bija izaicinājums. Mēģinājumos mums iet labi, meitenes ir malači, visas ar labām balsīm un interesantām idejām. Šīm četrām meitenēm klāt piepulcējās vēl divas," tā popgrupas vadītājs.

Pirmo rūdījumu sieviešu vokālais ansamblis un meiteņu popgrupa gūs 18. novembra pasākumā Blomē. Pēc vairāk kā desmit gadiem uz skatuves atkal kāps vokālā ansambļa dalībniece Dace Celma. "Kādreiz dziedāju Limbažos korī un vokālajā grupā.

Ar mūziku esmu saistīta visu laiku, jo bērni iet mūzikas skolā, bet gribējās pašai atsākt dziedāt. Ansambļa dalībnieces ir draudzīgas, kaut arī esam ļoti dažādas," stāsta D. Celma. Viņa ar nepacietību gaida uzstāšanos, jo tā esot patīkama sajūta.

Komentāri 1

Novados