Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs nauda attīstības programmai Strenču novadā

Strenču novada dome gada nogalē saņēmusi iepriecinošu ziņu no Valsts Reģionālās attīstības aģentūras. Pašvaldībai ir piešķirts Eiropas Sociālā fonda finansējums, lai izstrādātu Strenču novada attīstības programmu no 2013. gada līdz 2019. gadam.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir atbalstījusi pašvaldības iesniegto projektu "Attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana Strenču novadā".

Līgumu starp aģentūru un novada domi jau ir noslēgts, un nākamā gada sākumā sāksies projekta īstenošana, informē Strenču novada pašvaldības Attīstības un plānošanas departamenta vadītāja Līga Sovere.

Lai izstrādātu Strenču novada attīstības programmu, Eiropas Sociālais fonds pašvaldībai piešķīris 20 560 latus. Novada dome izsludinās iepirkumu, lai izvēlētos ekspertus, kuri šo darbu paveiks sadarbībā ar pašvaldības speciālistiem.

Viens no pašvaldības pienākumiem ir izstrādāt teritorijas plānojumu un attīstības programmu, skaidro L. Sovere. Ja agrāk attīstības programma bija katrai pašvaldībai (Strenču un Sedas pilsētai un Jārcēnu un Plāņu pagastam), tad pēc novadu reformas šāds dokuments ir vajadzīgs jau novada mērogā. Ir mainījusies ekonomiskā situācija, notikušas reformas izglītībā un citās jomās, parādījušās jaunas prioritātes.

"Attīstības programma ir dokuments, kurā ir nosauktas attīstības virzieni un prioritātes. Tādējādi pašvaldībai būs vieglāk plānot jomas, kurās startēt projektos. Turpmāk attīstības programma būs saistīta ar pašvaldības budžeta plānošanu, jo prioritārajiem darbības virzieniem jāatspoguļojas budžetā," piebilst L. Sovere. Pašvaldība plāno attīstības programmas izstrādei pielikt punktu 2012. gadā.

Valsts reģionālās attīstības aģentūra ir apstiprinājusi arī Smiltenes novada domes iesniegto projektu

"Smiltenes novada pašvaldības attīstības plānošanas kapacitātes paaugstināšana". Lai izstrādātu Smiltenes novada attīstības programmu, Eiropas Sociālais fonds piešķirs 25 tūkstošus latu.

Valsts Reģionālās attīstības aģentūras mājas lapā lasāms, ka līdzīgi projekti apstiprināti arī Beverīnas un Burtnieku novadā.

Novados