Būs seminārs lauksaimniekiem

Lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas nodaļas biroja lauku attīstības speciāliste Valda Empele aicina vidzemniekus būt aktīviem un paust savu viedokli semināra "Ietekmē lauksaimniecības un lauku nākotni jau šodien!"

Seminārs sāksies ceturtdien pulksten 10.30 Cēsu pusē Priekuļos, "Agro centrā". V. Empele skaidro, ka Latvijas lauksaimnieku biedrības "Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome" (LOSP) un Zemnieku saeima (ZS) sadarbībā ar Zemkopības ministriju pieteikušas aktīvu cīņu par kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu pēc 2013. gada.

Tā zemniekiem nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas ar citiem ES lauksaimniekiem. Informatīvās kampaņas "KLP - rītdiena sākas jau šodien" ietvaros tiek rīkots semināru cikls "Ietekmē lauksaimniecības un lauku nākotni jau šodien!". Tā ietvaros lauksaimnieki saņems informāciju par galvenajiem kopējās lauksaimniecības politikas pamatprincipiem. Dalībniekiem būs iespēja iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesā nākotnes nosacījumu izstrādē.

"Seminārā apspriedīs jautājumus par to, kas ir aktīvs lauksaimnieks, maza saimniecība, ko piedāvā un pieprasa zaļās komponentes ieviešana saimniekošanā, kā veiksmīgi sadarboties un kā ekonomiskās aktivitātes lauksaimnieks var orientēt uz tirgu," atklāj V. Empele. Semināru Priekuļos atklās pulksten 10.30.

Par kopējo lauksaimniecības politiku sabiedrības skatījumā un lauksaimnieku ietekmi uz lēmumu pieņemšanu stāstīs ES lauksaimniecības un lauku attīstības lietu biroja vadītāja Nora Lapiņa. Savukārt Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes vadošā eksperte Ginta Jakobsone runās par to, ko paredz nākotnes KLP un ar kādiem instrumentiem to var padarīt vienkāršāku. Seminārā uzstāsies arī citi eksperti, savukārt Vidzemes reģiona lauksaimnieku diskusijas un viedokļus apkopos Haralds Burkovskis.

Novados