Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļi rada problēmas

Sniegs turpina snigt un dažviet pagastos autovadītājiem jāpieliek visas pūles un maksimāli jāizmanto iegūtā pieredze, lai nokļūtu līdz galamērķim.

 

To, ka Plāņu un Jērcēnu pagastā ceļi vairākviet nav iztīrīti, apliecina arī Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš.

"Situācija ir sarežģīta. Ja jau valsts ceļus retāk tīra, tad, protams, pagastu ceļi nav izņēmums. Vēl nezinām, cik līdzekļu no valsts saņemsim ceļu fondā, bet brauktuves tīrīt vajag jau tagad. Pašlaik ar savu tehniku lauku ceļus tīrām avansā, nezinot, vai pietiks naudas izmaksu segšanai, bet jāatceras, ka traktori arī jālabo un jākopj," stāsta A. Auniņš.

Viņš piebilst, ka gada sākums skaidri parādījis - runa vairs nevar būt par attīstību, bet par izdzīvošanu. "Teorētiski mēs izdevumu segšanai varētu ņemt aizdevumu, bet paņemt to apēšanai arī nebūtu prāta darbs, jo ir ieplānoti projekti attīstībai," saka A. Auniņš. Pašreizējo situāciju viņš raksturo kā akūtu finanšu deficītu.

Ceļu stāvoklis problēmas radījis arī citur. Zvārtavas pagasta pārvaldes vadītājs Raitis Priede stāsta, ka ļoti slideni ir valsts aprūpei uzticētie ceļi. "Brauktuves klāj ledus, ko savukārt nosedz sablīvēts sniegs. Pagaidām vēl uz Valku un Smilteni varam aizbraukt, bet, ja turpinās snigt, tad būs grūti," atzīst R. Priede.

Pagasta iekšējo ceļu tīrīšana uzticēta divām zemnieku saimniecībām, kuras par šo darbu veikšanu ar pārvaldi noslēgušas līgumu. "Pēc katras uzsnigšanas uz ceļa traktori nebrauc. Vērtējam situāciju un vadāmies pēc laika prognozēm," saka R. Priede.

Novados