Dabas mīļi labiekārto Oliņu avota apkārtni un ūdens ņemšanas vietu 5

Šogad projekta "Sabiedrība ar dvēseli" ietvaros izveidojās neformāla domubiedru grupa "Ūdenslāse". Tās dalībnieki izvirzīja mērķi rekonstruēt sabiedrībā iecienītu dzeramā ūdens ņemšanas vietu - Oliņu avotu.

Oliņu avots atrodas ceļa Valka - Valmiera kreisajā pusē, nogriežoties pagriezienā uz Oliņām. Nobraucot aptuveni puskilometru, ceļa kreisajā malā ir norāde par šo ūdens ņemšanas vietu.

 

Ūdens kvalitāte nav pārbaudītaViens no grupas "Ūdenslāse" aktīvistiem un idejas par Oliņu avota apkārtnes labiekārtošanas īstenotājiem Ziemeļvidzemes virsmežniecības Valmieras mežniecības Strenču apgaitas mežsargs Aigars Ancveriņš stāsta, ka Oliņu avota ūdeni pārtikā lieto ne tikai strencēnieši, bet arī Valkas un Valmieras novada iedzīvotāji. Avota ūdens analīzes gan neesot veiktas vairākus gadus, tomēr iedzīvotāju uzticība avotam neesot zudusi.

Grupa "Ūdenslāse" iesaistījās projektu konkursā "Sabiedrība ar dvēseli". To organizēja biedrība "Lauku partnerība Ziemeļgauja" sadarbībā ar Nīderlandes "Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij" fondu. Neformālās grupas "Ūdenslāse" iesniegtajam projektam par "Oliņu avota" rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbiem piešķīra 1000 eiro. Lai paveiktu visus iecerētos darbus, bija nepieciešams arī pašu domubiedru līdzfinansējums 240 eiro apmērā.

Ziedo savu laiku un nauduVisus plānotos darbus paveica paši projekta dalībnieki bez atalgojuma. A. Ancveriņš uzskata, ka projekta ideja pilnībā īstenota, jo dalībnieki, kas iesaistījās labiekārtošanas darbos, ziedoja ne tikai savu laiku, bet arī sniedza materiālo atbalstu, piešķirot celtniecības materiālus un transportu.

Līdzšinējo konstrukciju nojaukšanā un avota apkārtnes sakopšanā, jauno konstrukciju sagatavošanā un uzstādīšanā iesaistījās neliels skaits dalībnieku, pārsvarā - paziņas, draugi, darba kolēģi un izpalīdzīgi cilvēki.

A. Ancveriņš īpašu paldies saka Aigaram un Ivaram Ziemuļiem, Arvīdam Zondakam, Jānim Dainam, Dmitrijam Osipovam, Maijai Ancveriņai, Ingai Apsītei, Laimai Zvejniecei, Jurim Ansperam, Tomam Jirgensonam, Ērikam Barauskim, Mārim Riekstiņam, Linardam Kaskam, Edgaram Ezeram, Oliveram un Gatim Evertiem, Guntaram Briedim, Jānim Encem, valmierietim Jurim Šakalim un SIA "Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīca".

Komentāri 5

atbalstītājs

Malačii. Paldies par padarīto un veiksmi jums visiem.

pirms 10 gadiem, 2011.10.07 14:15

novadnieks

Paldies pa vēl vienu skaistu vietu mūsu novadā !

pirms 10 gadiem, 2011.10.07 14:40

prieki jau nebūs ilgi atkal kāds atsaldētais nopostīs,pi e mums jau nekas sakopts nestāv

pirms 10 gadiem, 2011.10.07 16:39

novadnieks

Paldies Ivetai par ideju un milzīgs paldies arī darītājam Aigaram, kurš šo brīnišķīgo ideju noveda līdz galarezultātam! ļoti noderīgi mums visiem!!

pirms 10 gadiem, 2011.10.11 06:07

Novados