Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu sāk Laimdotas Straujumas vadītā valdība

Trešdien, 22.janvārī, Saeimas ārkārtas sēdē izteikta uzticība jaunizveidotajam Ministru kabinetam, kuru vadīs premjerministre Laimdota Straujuma. 


Jaunā valdība strādās šādā sastāvā: aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis, finanšu ministrs Andris Vilks, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, kultūras ministre Dace Melbārde, labklājības ministrs Uldis Augulis, satiksmes ministrs Anrijs Matīss, tieslietu ministre Baiba Broka, veselības ministre Ingrīda Circene, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinkis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. 


Pirmajā jaunās valdības svinīgajā sēdē trešdien, 22.janvārī, piedalījās arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš savā uzrunā jaunajai valdībai uzsvēra, ka sagaida no tās konstruktīvu darbu, nevis populismu, ņemot vērā gaidāmās vēlēšanas šajā gadā. 


Savukārt Ministru prezidente L.Straujuma norādīja uz nepieciešamību jaunajai valdībai strādāt kā vienotai komandai un valsts labā. „Ceru, ka uzrakstu valdības sēžu zālē „Viens likums, viena taisnība visiem!” mēs ikviens izprotam un atbilstoši tam arī strādāsim”, pauda valdības vadītāja. 


Jaunizveidotais Ministru kabinets savā darbībā turpinās iepriekšējās valdības iesākto politiku, kas balstīsies uz ekonomiskās izaugsmes, stingras fiskālās atbildības, ilgtspējas un sociālās solidaritātes, kā arī nozaru savstarpējas sadarbības principiem. L.Straujumas vadītās valdības Deklarācijas pilns teksts apskatāms Ministru kabineta mājaslapā. 


Šīs valdības pilnvaru termiņš ir līdzvērtīgs pašreizējās Saeimas mandāta laikam, t.i., līdz šajā gadā paredzētajām parlamenta vēlēšanām oktobrī. 

Novados