Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti lems, kāds būs Strenču novada ģerbonis

Trešdien, 21. aprīlī, Strenču novada deputāti lems, kāds būs novada ģerbonis. Domes ģerboņa komisija balsošanai ieteiks dizainera Agra Dzilnas veidoto skici, kuras centrā ir priede.

Komisija paļaujas uz publiskās apspriešanas rezultātiem, kurā šis darbs ieguva visvairāk balsu. Iedzīvotāju balsojumam tika nodotas četras skices no konkursā iesniegtajiem 60 darbiem, kuras komisijas skatījumā vislabāk atspoguļo Strenču novada raksturīgākās iezīmes.

Komisijas pārstāvis, Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons informē, ka iedzīvotāju balsošanā ģerboņa skice ar priedi saņēma 271 balsi, skice ar divām eglēm - 242 balsi, skice ar trijiem upes līkumiem - 69 balsis, bet ar četrām piramīdas formas mājvietām upes krastā - 11 balsis.

Ģerboņa konkursa komisija skici ar lielāko balsu vispirms virzīs uz novada domes komitejām un tad - uz sēdi. "Ja dome akceptēs iedzīvotāju balsojuma un komisijas darba rezultātu, tad lūgsim autoram skici vēl pilnveidot un attīstīt. Mums šķiet, ka krāsas varētu būt nedaudz citādākas, tāpat - arī simbolika ģerboņa skices apakšējā daļā," atzīst J. Pētersons.

Komisijai, piemēram, ir ieteikums bāli zaļās ģerboņa fona krāsas vietā izvēlēties citu krāsu, kā arī Gauju simbolizējošos viļņus padarīt izteiktākus.

Autors A. Dzilna par savas ģerboņa skices centrālo elementu izvēlējies priedi, kā Strenču novadam raksturīgāko koku. Priedes četri zari simbolizē četras novada administratīvās teritorijas, kas atrodas Gaujas smilšainajos krastos, bet koka vainags attēlo novada karti.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka ne viens vien Strenču novada iedzīvotājs vēlējās publiskajā apspriešanā redzēt visas konkursā iesniegtās ģerboņa skices, kā arī izteica neizpratni, kāpēc konkursā savu darbu iesniedza arī komisijas loceklis A. Dzilna. A. Dzilna gan pēc tam paskaidroja, ka turpmāk komisijas darbā nepiedalīsies.

"Ne jau viņš virzīja savu darbu uz publisko apspriešanu. To darīja pārējie komisijas locekļi," paskaidro J. Pētersons. Savukārt visas iesniegtās 60 skices iedzīvotāju balsojumam novada bibliotēkās neizlika tāpēc, ka to izdarīt bijis tehniski sarežģīti.

Konkursa nolikumā labākā darba autoram paredzēta naudas balva 100 latu apmērā. Ģerbonis ne tikai simbolizēs novadu. To izmantos arī novada zīmogā, veidlapās un citos oficiālos dokumentos.

Novados