“Dreams + Teams” jaunieši labprātīgi strādā, palīdzot Strenču iestādēm

Pilsētas pirts kurināšanai sakrautas malkas grēdas un dzīvespriecīgi apgleznota bērnudārza "Minkāns" nojume ir tikai daži labi darbi, kurus aiz sevis šonedēļ Strenčos atstāja projekta "Dreams + Teams" (DT) dalībnieki jaunieši.

Turklāt viņi - pavisam 41 vecāko klašu skolēns no Strenčiem, Alūksnes, Dobeles un Rugājiem - ieguva motivāciju un zināšanas DT klubu dibināšanai savās dzīvesvietās, lai apvienotu domubiedrus. Otra projekta aktivitāšu joma bija jauniešu labdarība.

 

Viena grupa bērnudārzā "Minkāns" krāsoja rotaļu laukuma konstrukcijas košās krāsās un pārnesa matračus un krēsliņus. Citi krāva grēdās malku publiskajai pirtij, piepilsētas mežā sakopa Otrajā pasaules karā nošauto psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientu kapus, vidusskolā ieraka stabus volejbola laukumā, bet skolas rotaļu laukumā iebetonēja stabus šūpolēm. Jaunieši strādāja bez materiāla atalgojuma.

 

Par viņu paveikto priecājas darba devēji. Strenču domes speciāliste Inese Kārkliņa informē, ka pašvaldībā papildu pašu darbiniekiem šomēnes strādā tikai divi sabiedrisko darbu strādnieki, kuri zāģē un skalda malku, un divi skolēni. "Viņi ar visu netiek galā, bet 23 jaunieši nepilnā dienā sakrāva grēdās ceturto daļu no visas malkas," talciniekus uzteic I. Kārkliņa.

 

Jauniešus četras dienas uzņēma Britu padomes DT projekta dalībniece Strenču vidusskola. Diemžēl neīstenojās projekta organizatoru ideja par jauniešu palīdzību veciem, vientuļiem strencēniešiem vai citiem pilsētas iedzīvotājiem, kuri netiek galā ar sadzīves darbiem.

 

 

 Neviena privātpersona neatsaucās aicinājumam pieteikties palīdzības saņemšanai. "Ja kāds ir pārdomājis, vēl joprojām var vērsties Strenču vidusskolā pie mūsu "Dreams + Teams" komandas," aicina Strenču vidusskolas direktors Jānis Pētersons.

 

Strenču vidusskola DT projektā darbojas pusotru gadu un iekļuva tajā lielā konkurencē. DT ir starptautiska programma, kuras mērķis ir attīstīt 14 līdz 19 gadus vecu jauniešu līderības prasmes - uzņemties atbildību, kļūt par sabiedriski aktīviem pilsoņiem, iepazīt un novērtēt dažādas kultūras, darboties aktīvi pašiem un iesaistīt citus un uzlabot svešvalodu prasmes. J. Pētersons secina, ka tas ir lielisks projekts jauniešu personības izaugsmei.

 

To apliecina šonedēļ Strenčos sastaptā projekta dalībniece dobelniece Lienīte Mingelaite. "Projektā vajag darboties, lai iegūtu labus draugus, dažādas jaunas iemaņas un zināšanas, kā organizēt pasākumu, kā iet pie sponsoriem un piesaistīt līdzekļus. Tas viss mums dzīvē noderēs. Iemācītais paliek atmiņā, jo mācāmies spēlēs un praktiskās nodarbībās, tāpēc to ļoti labi var pielietot tālāk," secina Lienīte.

 

Strenču vidusskolas skolniece Alise Ziemule darbojas DT projektā jau otro gadu un teic, ka iegūtās zināšanas noder skolas pašpārvaldes darbā.

 

"Ceru, ka projektā izaudzināsim pilsoniski aktīvus, patstāvīgus cilvēkus, kuri vienlaicīgi spēj iekļauties komandā," saka projekta DT vadītāja no Britu padomes puses Sandra Prince. Viņa arī ievērojusi, ka sākotnēji klusi pusaudži, darbojoties projektā, kļūst komunikabli un atklāj sevī līderu potenciālu.

Novados