Dzīvnieks vairākas dienas gulējis ceļa malā Variņos

Jau vairāk nekā nedēļu Variņu pagasta "Tiltleju" mājās mitinās labu cilvēku pieņemta, bez pajumtes palikusi melna, draudzīga kucīte. Iespējams, suns izlaists no automašīnas un speciāli atstāts, jo vairākas dienas gulēja gulēja Variņu ciematā, ceļa malā, kas ved uz Ūdrupi.

Blakus kucītei atradās sarullēts paklājs, arī, iespējams, izsviests no mašīnas. Tagad bezpajumtniecei jaunas mājas meklē Elvīra Strautiņa no "Tiltlejām". Šajā Variņu pagasta piemājas saimniecībā jau ir suns, un otru mājas sargu ģimene nevar paņemt.

Par pamesto suni E. Strautiņai izstāstīja dēls Ainārs, 9. klases skolnieks. Viņš pat pieteicās par mobilo reportieri un aizsūtīja uzfilmētu sižetu par notikušo LNT raidījumam "Degpunktā", lai pavēstītu par cilvēku cietsirdību pret dzīvniekiem.

"Dēls arī atveda suni uz mūsu mājām ar visu paklāju. Tagad meklējam jaunus saimniekus. Pēdējā cerība ir atrast viņus ar "Ziemeļlatvijas" palīdzību. Ja neizdosies, kucīte būs jāved uz patversmi. Tas būtu žēl, viņa ideāli iederētos lauku mājās vai būtu labs draugs medniekiem," domā E. Strautiņa.

Suns esot gudrs, mīlīgs, paklausīgs, lecot klēpī, lai samīļotu cilvēku. Viņam ir pat savs vaļasprieks - pelde jau atkusušajā upē pie "Tiltleju" mājām.

Dzīvnieku apskatījusi veterinārārste un pieļāvusi, ka viņš ir pusotru līdz divus gadus vecs. Iespējams, tas varētu būt laikas jauktenis, domā E. Strautiņa.

Ja kāds vēlas dot pajumti Variņu centrā atrastajam sunim, jāsazinās ar E. Strautiņu pa tālruni 26544363. Pērn decembrī jaunajai sievietei jau izdevās atrast mājas Smiltenē pamestam, novārgušam vācu aitu sugas jauktenim, un viņa cer, ka tas izdosies arī šoreiz.

Taču savu amerikāņu buldoga kucīti Bonu, kas Variņos pazuda pērn vasarā, Strautiņu ģimene nav atradusi joprojām pat pēc ilgiem, cītīgiem meklējumiem.

Novados