Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvnieku SOS: Kā palīdzēt savainotam putnam?(PAPILDINĀTS) 4

Tie, kuri ikdienā pārvietojas pa Valmieras - Smiltenes autoceļu, noteikti ir ievērojuši, ka dīķi, kas atrodas pašā Smiltenes pievārtē, par savu mājvietu izvēlējies gulbju pāris.

Šovakar (28. aprīlī) ziemellatvija.lv uzklausīja norūpējušos autovadītāju, kura pusdienas laikā ievērojusi, ka viens no putniem ir savainots un atrodas grāvī pie autoceļa, kas ved uz Blomi.

Lai pasargātu bezpalīdzīgo putnu, sieviete centusies sameklēt palīdzību, tostarp piezvanijusi uz Smiltenes pagasta pārvaldes tālruni. Tur mazliet samulsusi darbiniece apsolījusi, ka par notikušo informēšot cilvēkus, kas visu nokārtošot.

Liels bija sievietes pārsteigums, kad vakarā, atgriežoties no darba viņa redzēja, ka putns joprojām snauduļo tajā pašā grāvmalē. Par to pārliecinājās arī ziemellatvija.lv. Vizuāli varēja redzēt, ka visticamāk putnam ir traumēts spārns.

Kamēr tapa fotogrāfijas, iepriekšminētā autovadītāja jau atgriezās notikuma vietā kopā ar savu vīru, kurš putnu aiznesa līdz dīķim. Gulbis šobrīd atrodas ūdenī, tāpēc iespējams ir mazāk apdraudēts.

Jau rītdien skaidrosim, kur šādā situācijā jāvēršas iedzīvotājiem, un vai ir institūcijas, kas var palīdzēt putnam vai dzīvniekam, kas nokļuvis nelaimē. Kā arī uzklausīsim speciālista viedokli, vai savainoto spārnaini var izārstēt.

 Šodien, 29. aprīlī, sazinājāmies ar Smiltenes novada domi, kur noskaidrojām, ka iepriekšminētā sieviete rīkojusies pareizi - tieši pagasta pārvalde ir institūcija, kurai jārūpējas par savā teritorijā notiekošo. Šajā gadījumā, acīmredzot, notikusi komunikācijas kļūme.

Tomēr iedzīvotājiem der atcerēties, ka viņi par līdzīgiem gadījumiem var informēt arī Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, jo arī pašvaldība, risinot problēmu, vērstos tieši šajā institūcijā.

Uzklausījām arī veterinārārsta komentāru, kurš paskaidroja, ka situācijā ar gulbi, cilvēki rīkojošies pareizi, ja savu iespēju robežās palīdzējuši putnam. Tālāko jau noteiks dabas likumi. Putns ir ūdenī, kur var iegūt barību un nav apdraudēts. Ja tiešām ir traumēts spārns un kauli lūzuma vietā ir viens pret otru, tie sadzīs.

Tomēr cilvēkiem, kas vēlas palīdzēt dzīvniekiem, jāatceras, ka nekādā gadījumā nedrīkst līdzīgi palīdzēt meža dzīvniekiem, kuri var būt inficēti ar trakusērgu (piemēram, lapsas). Tāpēc jebkurā gadījumā visdrošāk ir sazināties ar speciālistiem VUGD, kuri ieteiks pareizo risinājumu.

Komentāri 4

Ģirts

Jauki bija cilveki kas ieveroja un palidzeja vinam tikt vismaz droshaka vieta . Bomzi neapedis .

pirms 10 gadiem, 2010.04.28 20:41

Ilona

Paldies par palīdzību gulbim! Lūdzu būsim atsaucīgi, palīdzēsim!

pirms 10 gadiem, 2010.04.29 09:14

Tas, kas nepalīdzēs putnam, dzīvniekam vai kokam, nepalīdzēs arī cilvēkam.....

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 08:47

putnuverotajs

no laukiem 29.04.2010. 11:53:33

Diemžēl mēs jau esam gana iejaukušies dabas ierastajā ritējumā. Visbiežāk lielie putni traumējas pret elektrības vadiem , kurus ne vienmēr ievēro un paspēj izvairīties no sadursmes.

pirms 10 gadiem, 2010.04.30 23:40

Novados