Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Elektrodrošība jāievēro gan darbā, gan atpūtas brīžos

Vasara tradicionāli ir laiks, kad  daļa iedzīvotāju atpūšas pie ūdenstilpnēm, peldoties vai makšķerējot. Vienlaicīgi – laiks, kad norisinās aktīvs sezonas darbs, lai novāktu lauksaimniecības ražu vai veiktu būvdarbus.  AS „Sadales tīkls” atgādina, gan atpūtas brīžos, gan strādājot uz lauka vai mežā ir jābūt ļoti uzmanīgiem un jāievēro elektrodrošība.


Lauksaimniecības ražas novākšanas laikā AS „Sadales tīkls” aicina lauksaimniekus un it īpaši traktortehnikas vadītājus rīkoties atbildīgi, un ievērot elektrodrošības noteikumus. Šim nolūkam AS „Sadales tīkls” ir sagatavojusi izglītojošu video, kuru var aplūkot AS „Sadales tīkls” youtube.com/AS Sadales tīkls kontā, kā arī ir izveidota infografika ar elektrodrošības priekšnoteikumiem darbam ar lauksaimniecības tehniku. Ikvienam  gan traktora un  smagās automašīnas, gan kombaina  un mežistrādes tehnikas vadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, strādājot elektrolīniju tuvumā, lai šī gada lauksaimniecības pļaujas laiks paietu droši. 


Ikdienas ritmā, strādājot uz lauka vai mežā, cilvēki dažkārt mēdz aizmirst ievērot elementāras drošības prasības.  AS "Sadales tīkls" caurskatot  negadījumu cēloņus, konstatē, ka visbiežāk tos izraisa traktora, pašizgāzēja vai kombaina vadītāja kļūme, veicot savus ikdienas darbus. AS "Sadales tīkls" apkopotā informācija liecina, ka 2013. gadā  ar traktoriem, kombainiem, pašizgāzējiem u.c. tehniku vai mehānismiem  118 reizes tika sarautas  gaisvadu līnijas un konstatēti 79 elektrolīniju balstu bojājumi.

 AS „Sadales tīkls” uzsver, ikvienam iedzīvotājam – gan bērniem, gan pieaugušajiem, makšķerējot gaisvadu elektrolīniju tuvumā ir jāievēro elektrodrošība, īpašu uzmanību pievēršot gaisvadu elektrolīnijas attālumam no izvēlētās makšķerēšanas vietas. Neuzmanīga rīcība ar makšķeri rada draudus veselībai un dzīvībai – tiek gūti 1. un 2. pakāpes roku, kāju apdegumi un smagākos gadījumos rada arī letālas sekas.

 Statistika liecina, ka ik gadu  bērni un pieaugušie gūst elektrotraumas, pieskaroties ar makšķerēšanas rīku elektropārvades līnijas vadam. Īpaša uzmanība jāpievērš rīkojoties ar makšķerēm, kuru garums pārsniedz 3 metrus. Šāds makšķeres garums palielina gan makšķerkāta, gan makšķerauklas saskares iespēju ar elektropārvades līnijas vadu, kura zemākā robeža ir 6 metri no zemes virsmas. Šādā situācijā no elektrotraumas  nav pasargāts neviens un uzskats, ka makšķernieka kājās esošie gumijas zābaki ir drošības līdzeklis, kas nav elektrības vadītājs, ir kļūdains. Elektriskās strāvas plūsmu un stiprumu būtiski ietekmē apkārtējās vides faktori – mitrs gaiss, saskarsme ar ūdeni un mitru zemes virsmu.


Tāpat, katru gadu cilvēki, neapdomīgi un neuzmanīgi pļaujot zāli ar elektriskajām pļaujmašīnām, savaino sevi vai gūst dzīvībai bīstamas  elektrotraumas. Pļaujot zālienu ar elektrisko pļāvēju jāievēro elementāras drošības prasības.  Pirms darba vienmēr pārbaudiet gan elektrisko kabeli, gan zāles pļāvēja kontakta tehnisko stāvokli, tīriet pļāvēja asmeni tikai tad, kad tas ir atvienots no elektriskā tīkla. Pļaušanas laikā būtu vēlams izmantot apavus ar biezu gumijas zoli, bet ja pļaujot ir noticis elektriskā kabeļa bojājums, nekavējoties atslēdziet strāvas padevi tīklā. Pļaušanas darbus veiciet tikai sausā laikā.


AS "Sadales tīkls" atgādina, ka ir jāievēro maksimāli drošības pasākumi strādājot vai atpūšoties elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā. Aicinām vecākus un skolotājus atgādināt bērniem elektrodrošību, neatstāt bērnus bez uzraudzības un brīdināt par elektrības bīstamību! Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un citu elektroietaišu tuvumā, lūdzam nekavējoties ziņot, zvanot uz AS "Sadales tīkls" klientu servisa bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālruni 80200404.20140711-1059-screenshot-1.jpg

20140711-1100-screenshot-2.jpg

20140711-1101-screenshot-3.jpg

20140711-1101-screenshot-4.jpg


Novados