Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērģemes pagasta Turnā jaunu seju ieguvis tautas nams 17

Kā Fēnikss, atdzimis no pelniem. Šķiet, tā šajās dienās iedomājas ne viens vien ērģemietis, ieraugot Turnā tautas namu, kura fasāde saulē laistās jaunās krāsās.

 

Ērģemes pagasta pārvaldnieks Jānis Krams gan to visu skaidro praktiskākā valodā. Ir pabeigta tautas nama renovācijas pirmā kārta. "Darbus veica Rīgas celtniecības firma "Elbonita", un kopā ar pievienotās vērtības nodokli tie izmaksāja 4300 latu," stāsta J. Krams. Celtnieki strādāja visu vasaru un, pēc pārvaldes vadītāja vērtējuma, visus darbus veica labā kvalitātē.

 

Pašdarbnieki to ir pelnījuši Nākamais plānotais pasākums ir visas elektroinstalācijas nomaiņa ēkā. "Septembra vidū izvērtēsim iespējamo darba veicēju pieteikumus un tad izvēlēsimies firmu. Līdzšinējā elektroinstalācija ir novecojusi, bet tāda sistēma ir nedroša," skaidro pārvaldnieks.

 

Šovasar pagastā lielākie darbi tika veikti gan tautas namā, gan pamatskolā. "Bez kultūras dzīves un labas skolas nekādas sabiedriskās dzīves pagastā nebūtu. Vispār nekā nebūtu. Šīs divas lietas ir pamats, kas nepieciešams, lai laukos dzīve attīstītos uz augšu," spriež J. Krams.

 

 

Viņš piebilst, ka mākslinieciskās pašdarbības dalībnieki ir ļoti atsaucīgi cilvēki, labprāt atbalsta kultūras dzīves vadītāju ieceres, tādēļ ir pelnījuši skaistu tautas namu. "Mums ir teātris un deju kolektīvs.

 

 

Pagasta aktieri ar saviem iestudējumiem pa vasaru bijuši viesizrādēs kaimiņu pagastos, tā ka par viņu aktivitāti nevar sūdzēties. Cik iespējams, cenšamies viņiem nodrošināt iespējami labākus apstākļus izrāžu un koncertu sagatavošanai," saka pārvaldes vadītājs.

 

Palīdzējusi arī cilvēku atsaucībaViņš ir priecīgs arī par vietējo iedzīvotāju atbalstu. "Mums ir daudz atsaucīgu jauniešu. Rīkojām talku, lai sakoptu parku ap tautas namu, un palīgu netrūka. Tagad acis priecē arī skaista apkārtne," saka J. Krams.

 

Sakārtota ir arī skola, kurā šogad mācīsies apmēram 60 bērnu. "Tas ir mūsu skolotāju nopelns. Mēs palīdzējām sagādāt krāsas, bet darbus mācību iestādes sakārtošanā lielākoties veica paši pedagogi. Arī skolu pieņemšanas komisijai patika padarītais," piebilst pārvaldnieks.Par atjaunoto ēkas fasādi priecīga ir arī bibliotekāre Daiga Ūdre.

 

 

Viņa saka, ka tagad bibliotēku, kas atrodas tautas nama ēkā, apmeklē daudzi iedzīvotāji, jo te ir iespēja izlasīt visus preses izdevumus un darboties ar datoru. "Protams, arī bibliotēka ir ieguvēja. Cilvēki vēlēsies ienākt namā un tepat esam arī mēs ar savu piedāvājumu," saka D. Ūdre.

 

Ir patīkami redzēt, ka ekonomiskās krīzes laikā laukos parādās atjaunotas ēkas ar sabiedrisku nozīmi, sakopta tiek apkārtējā vide.

 

Pagasta pārvaldnieks uzskata, ka tagad daži savu neizdarību mēdz attaisnot ar krīzi, jo patiesībā arī ekonomiski spaidīgākos apstākļos var daudz izdarīt, neieguldot lielu naudu. Jābūt tikai darītgribai.

Komentāri 17

Neizpratnē

Visu komentē pagasta pārvaldnieks....,bet kur tad ir tautas nama vadītājs?????Esmu strādājusi par tautas nama vadītāju un zinu.ka par visu rūpējos es,bet pagasts man bija darba devējs un finansētājs.Vai Turnas tautas namā nav vadītāja?Man ir izglītība un pieredz šajā darbā,vēlos pieteiktie uz vakanci,līdz ar to apsolos samazināt darba apjomu pārvaldniekam,jo varēšu reprezentēt veiktos remotus sabiedriskajās ēkas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 19:34

Vadītāja ir....un ļoti laba. Un pārvaldnieks ir augstākā amatpersona pagastā un ja viņš vēlas, lai komentē!:)

pirms 11 gadiem, 2009.09.08 21:09

celtnieks

Vai Krams tikai nav kļūdijies izmaksās (4300 latu)?

pirms 11 gadiem, 2009.09.09 08:18

??

Ko visu vasaru var darīt par 4300 latiem? Kādas tad bija strādnieku algas?

pirms 11 gadiem, 2009.09.09 09:00

Neisprtanē

Ja ir ļoti laba vadītāja,kāpēc tur noslēpumā?Gribētos iezīties! Man arī šī summa izskatās neticama.Esmu redzējusi SIA "el-Bonita"līgumu par cita tautas nama rekontrukciju.Tur cenas ir atbilstošākas.Par 4300 labi ja krāsu var nopirkt....Varbūt var padalīties pieredzē?

pirms 11 gadiem, 2009.09.09 22:09

Astrīda

Es arī esmu bijusi veikalā...par šo cenu var nopirkt daudz vairāk krāsu....

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 00:03

Krāsotājs

Bet Astrīdiņ, krāsas taču pašas nekrāsojās!

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 16:28

Neizpratnē

L.Krama ir tautas nama vadītāja? Vai ar pagasta pārvaldnieku Kramu viņi ir rados????? Varbūt Ērģemē ir tā pat kā pie mums n-tie Iesalnieki,bet ne visi rados.Ja ir radinieki vai tas nav interešu konflikts?Ko saka par to juristi? Gribētos dzirdēt skaidrojumu uz jautājumiem,bet gan speciālista ar visiem pantiņiem!

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 16:39

Jurists

Ja gribi speciālista ar visiem pantiņiem, tad....tas jau būs maksas pakalpojums!:) Bet Tev tāpat tas nelīdzēs, jo skaudību jau tas skaidrojums neiznīdēs!:)

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 17:57

Juristam

Kāda skaudība man var būt,ja rakstā minētos cilvēkus nepazīstu?Šo rakstu atradu Google,jo meklēju lētu celtniecības firmu remontdarbiem.Jūs tur Ērģene esat galīgi...saslimuši....Kā kaut kas tā skaudība.Izskatās ka vieni skauģi tur dzīvo!Sazinājos ar šo firmu/viņus arī var atrast Google/un uzzināju patiesās celtniecības cenas....

pirms 11 gadiem, 2009.09.10 21:06

Jurists

1) es neesmu no Ērģemes
2)ja sazinājies ar šo celtniecības firmu un uzzināji patiesās izmaksas, tad kādas tās ir?
3)diez vai Ērģemē visi ir saslimuši, jo...neviens neuztver tik sāpīgi pret viņiem vērstus komentārus kā Jūs...(atvainojos, ja esmu Jūs aizskāris ar savu komentāru, vienkārši Jūsu tektstā, manuprāt, bija jūtama skaudība)

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 03:06

Neizpratnē Juristam

Atvaino,bet tā nav nekāda skaudība,ja noskaidro likumību,jo man ir šāda pati situācija,kad manā pakļāutībā strādā meita.Man ir aizrādījums un tāpēc vēlējos uzzināt,vai ir vēl kāds likuma pants,kas to atļauj,lai nevajadzētu atbrīvot meitu,bez skaudības....Pati arī strādāju kultūras darbā un laba pieredze visnotaļ noder,bez skaudības....

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 09:02

Juristam

Par informācijas ieguves avotiem informēju,pazvaniet un uzzināsiet!

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 09:04

Neizpratne,kā var strādāt ar kultūru saistītu darbuīenīstot pat itkā nepazīstamus cilvēkus!

pirms 11 gadiem, 2009.09.11 10:53

Līga

Malači!
Ļoti skaists tagad ir k/nams.
Prieks skatīties!

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 00:17

Novados