Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ērģemes rokdarbnieku izstāde pārsteidz un dod ierosmi darboties

Aizvadītajā nedēļā Turnas tautas nama konferenču zālē bija aplūkojama pagasta iedzīvotāju, kuru vaļasprieks ir dažādi rokdarbi, izstāde "Raibu raibie roku darbi". To iekārtoja vietējā dāmu klubiņa aktīvistes.

 

Viena no dāmu klubiņa aktīvistēm Līvija Kreile atzīst, ka izstāde bija izdevusies, jo centās pilnīgi visas dalībnieces. Skatītājus pārsteidz Ērģemes pagasta sega un dekoratīvais spilvens, kas tapuši no 100 krāsainiem adītiem un tamborētiem gabaliņiem. To kopā sašuva rokdarbniece Velta Lange. Segai dots arī zīmīgs nosaukums "No maza pagasta lielā novadā".

 

 

 Gandrīz astoņdesmitgadīgā rokdarbniece atzīst, ka pirms izstādes, kad sanesti rokdarbi, brīnījusies par to, kādi tik pagasta ļaudis mūsdienās nenodarbojas ar izšūšanu, aušanu, adīšanu un tamborēšanu. V. Lange ir pārliecināta, ka visos laikos, arī tagad, kad presē, televīzijā un pa radio skandina tikai par krīzi, var atrast nodarbošanos.

 

"Ja mēs paši nerosīsimies, tad jau drīz pat mazi bērni runās tikai par krīzi," domā ērģemiete.Vēl viens no izstādes pārsteigumiem bijušas vietējās mākslinieces Birutas Rukas gleznas, kā arī noderīgi lauku saimniecībā pinumi - kartupeļu un malkas grozi.

 

Savukārt Irīna Else izstādei bija iesniegusi visvairāk noaustu darbu - lupatdeķus un dvieļus. Pensionāre ar aušanu nodarbojas tikai otro gadu, un tas viņai sagādājot lielu dzīves prieku.

 

Ērģemes pagastā iedzīvojusies tradīcija - īsi pirms Lieldienām pašvaldībā notiek Lielais Lieldienu zaķa skrējiens "Ērģeme - Turna". Pagasta preses sekretāre Sanda Studente stāsta, ka šopavasar aptuveni piecus kilometrus garo distanci veica vairāk nekā 50 skrējēju.

 

"Šajā skrējienā neizcēlām uzvarētājus, jo ikviens dalībnieks tāds jutās," ir pārliecināta S. Studente.

 

Vislielākais pārsteigums bija tas, ka skrējiena galapunktā zemnieku saimniecības "Dambīši" saimniece Līvija Kreile cienāja ar pašas vārītu frikadeļu zupu. Uz jautājumu, kāpēc viņa atbalsta pagasta aktivitātes, Līvija vaļsirdīgi saka, ka viņai patīk, ja pagasta ļaudis sanāk kopā un prot priecāties. Tas mūsdienas dot pozitīvas emocijas un sparu darboties arī turpmāk.

Novados