Felikss tuvojas. Meteorologi izsludinājuši oranžo trauksmi

Kā liecina informācija Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas mājas lapā joprojām ir izsludināta oranžais brīdinājums. 


Tā skaidrojums: "tiek prognozētas laika parādības, kas dotajā reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti. Var tikt radīti postījumi un zaudējumi. Esiet modrs un interesējieties par gaidāmajiem laika apstākļiem. Esiet zinošs par riskiem, kas varētu būt neizbēgami. Sekojiet līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas (piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldības)!"

Meteorologi šodienai prognozē, ka dienas pirmajā pusē virs Latvijas atradīsies neliels atzars, tomēr debesis skaidrosies maz un dažviet vēl gaidāmi nelieli nokrišņi. Dienas otrajā pusē Latvijai pietuvosies dziļš un aktīvs ciklons, līdz ar to, sākot no jūras piekrastes, pa laikam gaidāmi nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs, kas rietumos pāries lietū. Kurzemē sniega sega palielināsies par 6 cm. 

Atsevišķos rajonos putinās ar redzamības pasliktināšanos līdz 500-1000 m. Austrumos veidosies apledojums un slapja sniega nogulums. Pūtīs mērens, piekrastes rajonos mēreni stiprs dienvidu puses vējš, brāzmās pastiprinoties līdz 15-19 m/s, bet jūras piekrastē brāzmās sasniedzot 20 m/s. Gaiss iesils līdz 0....+5°.


20150110-0804-screenshot-3.jpg

Novados