Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gājējiem un velosipēdistiem ārpus apdzīvotām vietām būs jāvalkā atstarojošas vestes 12

Turpmāk gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām būs jālieto apģērbs (veste) ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Šāds apģērbs diennakts tumšajā laikā būs jāvalkā arī apdzīvotās vietās posmos, kuri nav pietiekami un vienmērīgi apgaismoti.
Satiksmes ministrs Anrijs Matīss uzsver: „Uz Latvijas ceļiem joprojām cieš un iet bojā cilvēki, puse no kuriem ir tieši mazaizsargātie satiksmes dalībnieki. 

Mēs nedrīkstam pieļaut, ka pagājušā gada rudens statistika uz ceļiem atkārtotos. Domāju, ka ikviens autovadītājs no savas pieredzes ļoti labi zina, ka lietainos rudens vakaros ir grūti pamanīt gājējus un velosipēdistus, kuri pārvietojas gar brauktuves malām ārpus apdzīvotām vietām, un viņi man piekritīs, ka atstarojošās vestes ir veids, kā mazaizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem sevi pasargāt un kļūt pamanāmiem autovadītājiem.”  


Šāda prasība ceļu satiksmes noteikumos tiek ieviesta, atbilstoši 2013.gada 2.decembra Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē nolemtajam. 


Savukārt, bērniem līdz 12 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, sākot ar šī gada 1.oktobri, būs jāvalkā aizsargķivere. 
Satiksmes ministrijas izstrādātos grozījumus ceļu satiksmes noteikumos otrdien, 19.augustā, atbalstīja valdība. Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā portālā Latvijas Vēstnesis.

Komentāri 12

Lauku vecis

Ja es pat bez vestes mierīgi eju pa ceļa malu, nevienam nav jābrauc man virsū. Autobraucējiem jābrauc pa ceļu, nevis pa grāvja malu kā pagadās.

pirms 4 gadiem, 2014.08.19 17:13

vo prikols bus

kad policisti liks vilkt vesti uz ziemas metela, cilveki izskatisies ka papuasi. bet ja nevilksi - sods.

pirms 4 gadiem, 2014.08.19 17:47

Gājēja

Kurš no ministriem vai deputātiem ir lielā vairumā iepircis vestes, kuras tagad piespiedu kārtā būs jāpērk un jālieto parastajiem mirstīgajiem? Kārtējais stulbums!

pirms 4 gadiem, 2014.08.19 19:33

Demagogs

Vai nu Ilzei vai kādam citam, kurš rakstija virsrakstu, nav kārtībā ar galvu. Maigi sakot, virsraksta autors ir MELIS. Tur jau tā atšķirība, ka tagad arī apdzīvotās vietās vajag vesti. Un policija būs naska uz sodu rakstīšanu. Tāda sajūta ka CSN lasa retais. Droši jau ka tādi virsrakstu autori arī stāvlaukumos nelaiž gājēju pirmo bet domā ka auto taisnvirziena kustība ir galvenais ceļš.

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 06:31

Pats esi MELIS

Kur CSN ir teikts, ka gājējiem līdz šim jāvalkā vestes???Galvā kostais!

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 07:51

Urmass

sadomāsi pārskriet naktī pāri ielai uz kaimiņa sētu, garantēts sods, jo parasti laternas naktī tiek izslēgtas.

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 08:10

nazis

Kad mēs beigsim grozīt rudeņos pulksteņus, tad arī bojāgājušo gājēju skaits samazināsies. Nav grūti iedomāties novembra sākumu. Cilvēki pēc darba noguruši nāk mājās, autobraucēji noguruši brauc mājās, un tad viņi satiekas uz ceļa, tāpat kā oktobra beigās gaismā, bet jau pēc nedēļas pilnīgā tumsā. Tas arī ir rezultāts. Atstarotāji vairs efektu nedod, jo uz ceļa ir nenormāli daudz atstarojošu objektu uz katra stabiņa. Tagad būs arī nenormāli daudz atstarojošu apģērbu. Drīz vajadzēs gājējam nest līdz atstarojošus plakātus, karogus, jo arī vestes izrādīsies par mazām.

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 08:54

Satiksmes ministrija

Nevis vestes obligātas, bet «apģērbs ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem». Iešūtiem, piešūtiem, piespraustiem, piekārtiem — nav definēts, ka tikai elementi un ka tikai labi redzami.
Pirms skrienat uz veikalu pirkt vestes, lai sevi vai savus bērnus par putnubiedēkļiem padarītu, izlasiet likuma labojumus: http://mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40330525&mode=mk&date=2014-08-19

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 13:36

Zirnis

kā tad, pie somas roktura vienā galā piekārts atstarotājs, kurš atstaro tad kad uz pareizā pleca :))

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 15:46

Satiksmes ministrija

Zirnim. Pie somas vairs nederēs. Likums prasīs pie apģērba. Kurā pusē elementiem jābūt, cik lieliem un kā iestrādātiem vai piestiprinātiem nav noteikts.

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 18:04

kuķurjē

Vecenēm sēras, neviens neredzēs modīgās lupatas.

pirms 4 gadiem, 2014.08.21 05:07

Jānis

Piemēram, mans 4. klases skolnieks tumšā laikā no treniņiem nākot, vienmēr vesti velk. Ja vecāki laicīgi (jau bērnudārzā) ieskaidro, ka tā veste ir viņa drošībai, tad uz skolu arī nebūs problēmu uzvilkt.
Viens sētas bērns reiz puikam teica, ka viņš "vestē pēc pajoliņa izskatās", dēls esot atbildējis "pajoliņš, vai nē, mani vismaz nenobrauks"

pirms 4 gadiem, 2014.08.27 23:53

Novados