Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābēji pārbauda Tepera peldvietas gultni 7

Jau par tradīciju kļuvis, ka pirms peldsezonas Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes posteņa glābēji, pilnveidojot savas niršanas prasmes, paveic darbu, kas daudzajiem atpūtas baudītājiem Tepera peldvietā palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem. 


Arī vakar glābēji pārbaudīja peldvietas gultni un atbrīvoja to no gada laikā tur nokļuvušajiem atkritumiem, kas bīstami var izrādīties gan peldētājiem, gan atpūtniekiem, kas nolēmuši tikai pabradāt pa ezeru. Lai arī ievērojami mazāk nekā pirmajā reizē, kad notika šādi darbi, tomēr stikla lauskas un pudeles joprojām kāds pamanās iesviest ezerā, tādējādi apdraudot citu cilvēku veselību. 


Smiltenes TV, portālam ziemellatvija.lv, kā arī nejaušiem aculieciniekiem bija interesanti vērot, kā metru pēc metra tiek pārbaudīta visa peldvietas teritorija. Kā interesantāko atradumu var minēt vēl gluži nesabojājušās saules brilles. Savukārt vienam no glābējiem izdevies peldvietas teritorijā sastapties ar līdaku, kurai droši vien arī tik milzīgas "zivs" klātbūtne radīja izbrīnu. :)


VUGD Smiltenes posteņa komandieris kapteinis Agnis Šumakovs novēl visiem Tepera ezera atpūtas vietas apmeklētājiem baudīt vasaru un reizē neaizmirst par drošību.

Drošības padomi:

Lai vasaras atpūta pie ūdeņiem nepārvērstos traģēdijā, VUGD atgādina svarīgākās drošības prasības, kas jāņem vērā:


>Parastajiem atpūtniekiem (ja tie nav „roņi) peldēšanās sezonu ieteicams uzsākt, kad ūdens temperatūra ir vismaz +18C. 


>Atcerieties, ka pēc ziemas ūdenstilpnes gultne var būt mainījusies, uz tās var atrasties dažādi priekšmeti, tāpēc pirmajā peldēšanās reizē tā ir vispirms rūpīgi jāpārbauda un nedrīkst strauji iet vai lēkt ūdenī.


>Peldieties īpaši šim mērķim paredzētās vietās. Par to liecinās zīme – peldēties atļauts! 


>Nav ieteicams doties peldēties vienam. Ja tomēr dodieties, informējiet krastā palikušos par to, cik ilgi un tālu esat plānojis peldēt, vai esat paredzējis nirt zem ūdens


>Nepārvērtējiet savus spēkus! Ja reiz esat varējis pārpeldēt šo upi, tas nenozīmē, ka varat to arī šodien.


>Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī! Lēkt no tiltiem vai citādiem paaugstinājumiem ir kategoriski aizliegts.


>Pirms došanās ūdenī, NEKAD nelietojiet alkoholu. Ja esat reibumā, labāk palieciet krastā! Atcerieties, ka lielākā daļa cilvēku noslīkst tiešie esot alkohola reibumā! 


>Nepeldieties stipra vēja, negaisa laikā vai naktī!


>Ja esat pārkarsis saulē, ūdenī jāiet lēnām, lai nebūtu strauja ķermeņa temperatūras maiņa, tad var sākties krampji vai rasties problēmas ar sirdsdarbību.


>Pirms nodarbojieties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinieties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, uzvelciet glābšanas vesti.


>Atrodoties uz matrača vai peldriņķa nevajadzētu peldēt tālu no krasta.


>Ūdenī nevajag jokojoties skaļi saukt «Palīgā! Slīkstu!».


>Nepeldiet aiz bojām, kas ierobežo peldvietu!


>Nepārvērtējiet savus spēkus! Dižošanās, ka varat aizpeldēt vistālāk vai pārpeldēt pāri upei, nav tā vērta, lai zaudētu dzīvību.


>Ūdenskrātuvēs nedrīkst lēkt ūdenī no tramplīna, laipas vai augsta krasta ne uz galvas, ne uz kājām - mediķu pieredze rāda, ka šādā veidā peldētāji ik gadu gūst smagas galvas un mugurkaula traumas, kas daudzos gadījumos rada invaliditāti vai beidzas ar nāvi.

Komentāri 7

Rūsis

tos kas met saplēstas pudeles ūdenī-atštaukāt!

pirms 4 gadiem, 2014.05.27 14:11

...

Nu protams , glābēji nevar pārbaudīt katru metru ! Visu cieņu !
Nu , bet kurš grib mest pudeles no jauna zvaniet -26136...
Purniņus jums smerdeļiem izskaldīšu!
Tepera , Niedrāja un Klieva apkaimē - ne-trā-pie-ties !

pirms 4 gadiem, 2014.05.27 15:36

opaa

neraada pilno numuru, nevar pazvaniit!

pirms 4 gadiem, 2014.05.27 16:45

grr.

Profāņi atkal teperī trepes noslīcinājuši ,leks kāds līdaciņa un aiziet.!

pirms 4 gadiem, 2014.06.08 15:09

Novados