Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grundzāles pagasta Dzeņos naktīs vairākas ielas tiks apgaismotas

Grundzāles pagasta Dzeņos tuvākajās dienās pabeigs ielu apgaismojuma ierīkošanu. Turpmāk vairākas centrālās ielas vakara un nakts stundās neslīgs tumsā. Iedzīvotāji šo brīdi ilgi gaidīja.

Ielu apgaismojuma ierīkošana veikta, īstenojot projektu "Grundzāles pagasta publiskās infrastruktūras kvalitātes uzlabošana". Pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece stāsta, ka iecere par ielu apgaismojumu radusies pirms vairākiem gadiem. "Ar šādu iniciatīvu klajā nāca grundzālietis Uģis Zālītis. Tolaik rakstījām pagasta padomes priekšsēdētājam iesniegumu, vācām iedzīvotāju parakstus. Atsaucība bija liela," saka A. Zvejniece.

U. Zālītis stāsta, ka apkārtējos ciematos esot bijis ierīkots ielu apgaismojums. "Palsmanē, Virešos, Videgā bija, bet mums nekā. Neviens drošībai tik lielu uzmanību nepievērsa. Daudziem sanāca bērnus uz skolu un bērnudārzu vest pa tumsu. Tas ne vienmēr var izrādīties droši. Pozitīvi, ka tagad kaut kas lietas labā tiek darīts. Taču ieguvumi būs redzami garajos un tumšajos vakaros," saka U. Zālītis.

Palikuši nelieli darbiApgaismojuma ierīkošanu Avotu un Gaujas ielā, kā arī Meža ielas posmā veic SIA "Vidzemes energoceltnieks". A. Zvejniece informē, ka līdz 6. jūnijam visi darbi tiks pabeigti. "Tagad atlikuši vien nelieli darbi. Izraktās tranšejas vietā atliek uzvest melnzemi un iesēt zālīti. Jau 17. maijā pirmo reizi iededza jaunās laternas. Vēl vairākas naktis tās ieslēgtas testa nolūkos," stāsta A. Zvejniece.

Radīs drošības sajūtuGaujas ielas iedzīvotāja Daiga Gulbe par apgaismojuma ierīkošanu izsakās pozitīvi. "Beidzot šī iecere ir īstenojusies. Tas ir apsveicami, jo rudens vakaros, nākot mājās pēc darba un dejošanas mēģinājumiem, pagasts slīga tumsā. Feini! Ielas būs apgaismotas un tas uzreiz radīs mīlīguma sajūtu. Arī drošāk būs," saka D. Gulbe.

Pagasta pārvaldes vadītāja teic, ka laternas Avotu, Gaujas un Meža ielas posmā ieslēgs, kļūstot tumšam. Taču taupības nolūkos tās izslēgs no pulksten 1.00 līdz 4.00. Pēc tam tās atkal apgaismos iepriekš minētās ielas līdz pat rītam. "Iespējams, ka taupības nolūkos vasarā laternas nedarbosies. Tas gan vēl nav izlemts, jo vispirms vēlos uzklausīt iedzīvotāju domas un priekšlikumus.

Uz jautājumu, vai vasaras laikā pagastā nepieciešams ielu apgaismojums, grundzāliete D. Gulbe atbild noraidoši. "Vasaras naktis ir diezgan gaišas, tāpēc nav nepieciešams lieki tērēties un iedegt laternas. Vairāk tās būs nepieciešamas rudenī un ziemā," uzskata sieviete.

Novados