Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grundzāles pagastā izveido palīdzības istabu

Grundzāles pagasta mājā izveidota palīdzības istaba, kurā iedzīvotājiem ir iespējams atnākt un saņemt lietotus apģērbus un dažādas mantas, nedodot neko pretī. Istabas saimniece apgalvo, ka palīdzēts ir daudziem.

Agrāk mazā istabiņā Grundzāles pagasta ēkā biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" biedre Līga Kukaine izsniedza vietējiem apģērbu vai citas nepieciešamas lietas. Tiesa, mantas varēja saņemt tikai organizācijas biedri.

Tā kā atsaucība bijusi neliela, L. Kukaine kopā ar sociālo darbinieci Ivetu Vērzemnieci spriedušas, ka varētu palīdzēt ikvienam grundzālietim. Ar pagasta pārvaldes vadītājas piekrišanu šai nodarbei piešķirta lielāka telpa. Arī kārtība nedaudz izmainīta.

Izrādās, ka palīdzību līdzcilvēkam var sniegt ikviens, jo uz istabu var atnest savā saimniecībā vai garderobē neizmantotas un nevajadzīgas lietas. Tādējādi tās nenonāks atkritumu urnā, bet gan pie cilvēkiem, kam tās šobrīd nepieciešamas. Tā arī tapusi palīdzības istaba.

I. Vērzemniece stāsta, ka palīdzības istaba atvērta katru piektdienu no pulksten 9.00 līdz 13.00. "To var apmeklēt ikviens. Par paņemtajām lietām neprasām nekādu atlīdzību vai apmaiņu. Mēs vienkārši palīdzam viens otram," skaidro sociālā darbiniece.

L. Kukaine piebilst, ka interese ir liela. Vislielākais pieprasījums ir pēc apģērba. "Apģērbti ir daudzi, un tas tikai priecē, ka varam šādā veidā palīdzēt tiem, kuriem neklājas viegli," teic palīdzības istabas saimniece.

Novados