Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ielā - bedres, tiltā - caurums

Pirmais, to tiltu vajadzētu sataisīt, spriež makšķernieks Vladimirs Ivanovs, skatoties uz pamatīgu robu tilta segumā un nelīdzenajiem, bojātajiem dēļiem. Braucot pa Ezera ielu Smiltenē, šoferi pārvietojas tikai pa tilta vienu pusi.

Taču ne tikai tilts rūp tuvējo māju iedzīvotājiem. Neasfaltētās Ezera ielas segumā regulāri veidojas pamatīgas bedres. Lai tās apbrauktu, mašīnas ripo bīstami tuvu stāvajam aizsprosta dambim vienā pusē un Tiltleju ezeram otrā pusē. Par savām problēmām cilvēki sūrojās "Ziemeļlatvijai".

Sola tilta remontuŠonedēļ ielas ceļa segums bija nolīdzināts. Pie Tiltleju ezera sastaptais makšķernieks V. Ivanovs atceras, ka vēl pirms nedēļas "stāvoklis bija šausmīgs, tik lielas bedres bija izsistas".

Tuvējās mājas iedzīvotāja Mirdza Plētiena zina stāstīt, ka ielas segumu ar savu tehniku nolīdzināja viņas kaimiņš Raivo Cerbulis. "Visu laiku cerējām uz pilsētu, ka tā kaut ko darīs, bet nesagaidījām," nopūšas M. Plētiena.

Ezera iela ved uz dažām lauku mājām un mazdārziņu rajonu, kur perspektīvā pēc vietējās pašvaldības iniciatīvas plānots būvēt dzīvojamās mājas.

Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis teic, ka pašvaldībā ir zināms par Ezera ielas un tilta bēdīgo stāvokli. Jau ir izstrādāta tāme tilta remontam. Pie tā noteikti ķeršoties nākamajā gadā, atjaunojot koka konstrukcijas.

Smagā tehnika braukt nedrīkstU. Rudzītis spriež, ka konkrētajā gadījumā tiltu sabojājusi smagā tehnika. "Kaut arī ceļa zīme liedz smagajiem transportlīdzekļiem braukt pa Ezera ielu, cilvēki tāpat brauc ar traktoru un pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus," stāsta tehniskais direktors.

Savukārt par Ezera ielas uzturēšanu viņš skaidro, ka ielas segumu ar tehniku profilē vairākas reizes gadā atbilstoši finansiālajām iespējām, taču diemžēl naudas autoceļu fondā ir maz. "Vairs nevaram atļauties noasfaltēt kādu īsāku ielas posmu, kā citus gadus. Naudas pietiek tikai bedrīšu remontam un ielu uzturēšanai ziemā," situāciju Smiltenē skaidro U. Rudzītis. Ja iedzīvotāji secina, ka iela vairs nav izbraucama, viņi aicināti par to paziņot domes amatpersonām.

Nākotnē, lai attīstītu Tiltleju mazdārziņu vietā plānoto apbūvi, pa Ezera ielu būvēs ūdensvadu un kanalizācijas tīklus, tāpēc par šīs ielas asfaltēšanu spriest esot pāragri.

Novados