Iemūrē medaļas uz izdošanos un panākumiem jaunajā sporta hallē

Vakar notika svinīga Vijciema sporta zāles pamatakmens iemūrēšana. Vijciemieši itin plašā apkārtnē ir pazīstami ar sportošanas un sacensību organizēšanas kāri. Nu viņu iespējas kļūs vēl lielākas.

Tiesa, vairāki pamatskolas puiši un meitenes sacīja, ka gribētos vēl lielāku zāli, jo šī izplānotā īsti neatbilst sporta spēļu standartlaukumu lielumam, taču atzīst ka skolēnu sportošanas iespējas ar nākamo mācību gadu būs daudz lielākas un labāk sagatavoties varēs arī tie, kuri regulāri apmeklē treniņus lielajās Valmieras sporta hallēs.

Ar zemkopju atbalstuTērauda kapsulas iemūrēšanu jaunās būves pamatos vadīja pagasta pārvaldniece Mārīte Kalniņa. Viņa kapsulā ielika ne tikai tradicionālo laimes latiņu, bet arī jaunāko "Ziemeļlatvijas" numuru un citas drukātas lietas par pagasta aktualitātēm.

Valkas novada domes priekšsēdis Kārlis Albergs akcentēja, cik nozīmīgs šis notikums ir ne tikai pagastam, bet visam novadam, jo ielikts pamatakmens būvei, kura kalpos ilgus gadus un ir sen gaidīta. "Ledus halli mēs neuzcelsim, bet sporta zāli gan. Vijciemieši ir vienīgie visā novadā, kuri ziemā trenējas uz īsta ledus un gūst uzvaras arī uz mākslīgā," komentē K. Albergs.

Viņš piebilst, ka šis projekts nebūtu iespējams bez Zemkopības ministrijas atbalsta. Nauda hallei ir izcīnīta Eiropas koridoros un šī programma ļauj bez īpašas steigas izvēlēties to, kas visvairāk nepieciešams. Šī ir trešā un pēdējā aktivitāte ar ES līdzfinansējumu, kuru šogad pabeigs līdz 1. septembrim. To parakstītajā līgumā apņēmusies veikt būvfirma SIA "Ekers".

Skolai jābūt atvērtākaiIedvesmu šīs sporta zāles būvniecībai radīja Kārķu pagastā uzceltā. Šī būs līdzīga. Ar SIA "Ekers" valcēniešiem ir ilgstoša sadarbība, un abas puses ir savstarpēji apmierinātas. Pērn ekspluatācijā Valkā ir nodots kultūras nams un mākslas skola.

 

Sporta zāles būvniecība ir viena no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansētiem projektiem. Visi runasvīri un sievas izteica pārliecību, ka saistībā ar sporta zāles būvniecību nelielajā skoliņā būtu daudz bērnu un viņiem būtu vēlme tur sportot.

"Mēs, lauksaimnieki, uzskatām, ka mūsu atbildība neaprobežojas tikai ar sēšanu un pļaušanu, bet esam atbildīgi arī par to, kas kopumā notiek laukos. Mēs daudz runājam par izglītību laukos un ceram, ka arī kādi vijciemieši savu turpmāko dzīvi saistīs ar darbu laukos," pauž zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Viņš cer, ka 1. septembrī skolas lielā sapulce notiks sporta hallē. Izglītības ministrs Rolands Broks sacīja, ka nav nozīmes, par kādiem līdzekļiem taps jaunā būve, taču nozīmīgākais ir tas, ka sports vieno paaudzes. Skolai ir jākļūst atvērtākai visai apkārtējai sabiedrībai, un sports ir viens no atvērtības uzturētājiem.

Sen izlolota idejaPagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Kalniņa atzīst, ka ideja par sporta zāli ir lolota sen. Sākotnēji sportošanai jauniešiem bija ieplānota vieta ugunsdzēsības depo. Tur gan vietas nav daudz un arī finansiālās iespējas bija ļoti ierobežotas. Tagad arī redzams, ka sākotnējā izvēle nebija tā veiksmīgākā, jo nu šis depo ir applūdis.

"Kad iestājāmies Valkas novadā, dome mums apsolīja līdzfinansējumu sporta būvei. Nu pie ēkas celtniecības esam nonākuši un, manuprāt, pelnīti, jo pie mums sporto visu vecumu cilvēki," uzskata M. Kalniņa. Viņa priecājas, ka pie skolas tagad būs neliels sporta komplekss, kur līdzās sporta hallei arī turpmāk darbosies dabīgā ledus slidotava.

Valkas novada domes deputāts no Vijciema pagasta Valdis Šaicāns pamatakmens iemūrēšanai sagatavotajā vietā iemeta zelta, sudraba un bronzas medaļu. Tas uz izdošanos un panākumiem jaunajā sporta hallē.

Vijciema sporta zāles būvniecības līgumcena ir 187614,58 lati, 90 procentu no šīm izmaksām ir publiskais finansējums (ELFLA un valsts), 10 procenti ir pašvaldības līdzfinansējums.

Novados