Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierīkojot jauno kanalizācijas sistēmu, atklāj paaugstinātu gruntsūdeņu līmeni

“Ziemeļlatvijas” redakcijā vērsās iedzīvotāji ar lūgumu noskaidrot, kāpēc Valkā jau ilgstoši pa Tālavas ielu plūst ūdens un šajā pilsētas rajonā dienu un nakti darbojas tehnika, kas traucē naktsmieru.

Novada domes izpilddirektora vietnieks Guntis Bašķis stāsta, ka pašlaik pilsētā vairākās ielās tiek īstenots ūdenssaimniecības un kanalizācijas sistēmas sakārtošanas projekts. Pašlaik SIA “Woltex” strādā Ērģemes ielā un Domes bulvārī. Lai varētu izrakt trīs un vairāk metru dziļas tranšejas un ielikt jaunas kanalizācijas caurules, ir jāizsūknē gruntsūdeņi. Darbu gaitā atklājās, ka šajā vietā ir pārsteidzoši daudz gruntsūdeņu, kas traucē cauruļu ielikšanu, jo tās gruntsūdeņi izspiež laukā. G. Bašķis stāsta, ka, visticamāk, Domes bulvāra apkārtnē ir pazemes upe. Lai cīnītos ar tās ūdeņiem, visu diennakti darbojas sūknētava. Taču, izrādās, tās jauda nespēj nosūknēt visus ūdeņu apjomus, tāpēc tas tek pa Tālavas ielu. Pašvaldības amatpersona mierina, ka tas ūdens nav no pilsētas kopējā ūdensvada, tāpēc nekādus materiālos zaudējumus nerada. Šajās dienās būvnieki cenšas atrast jaudīgāku sūknētavu, tāpēc pašlaik troksnis ir rimies. Uzsāktie vērienīgie darbi turpināsies līdz pat oktobrim, tāpēc valcēniešiem nekas cits neatliek, kā samierināties ar šīm pārejošām neērtībām.


Novados