Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespējams, Ērģemes pagasta saimnieks barojis mājas cūkas ar zāli no ganībām, kur atrasta beigta mežacūka

Iespējams, Ērģemes pagasta saimnieks barojis mājas cūkas ar nopļautu zāli no ganībām, kur atrasta beigta mežacūka, tā aģentūrai LETA izteicās dāņiem piederošā cūkkopības nozares uzņēmuma SIA "Gaižēni" valdes loceklis Alekss Rasmusens, vaicāts, kā iespējams, ka Āfrikas cūku mēris, kas līdz šim plosījās Latgalē, tagad atklāts arī Vidzemē.

Šāda versija cirkulē cūkkopju aprindās, skaidroja Rasmusens. Viņaprāt, vīrusa izplatībā svarīgākais ir cilvēka faktors, jo ne visi ievēro noteiktos drošības pasākumus un, "ja cilvēks rīkojas neapdomīgi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jau viens pats neko nevar izdarīt".Āfrikas cūku mēra atklāšana arī Vidzemē "ir ļoti slikta ziņa, un tas nozīmē, ka mēs īsti nekontrolējam situāciju", teica cūkkopis.

 "Tas ir traģisks gadījums, un mūsu nozare nezina, kas notiks tālāk."   Jau ziņots, ka apstiprināti pieci jauni Āfrikas cūku mēra gadījumi, no tiem viens Vidzemē - vīruss bijis četrām mājas cūkām un vienai atrastajai mežacūkai Ērģemes pagastā, Valkas novadā, bet pārējie - Latgalē.

Āfrikas cūku mēris Latvijā tika konstatēts 26.jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.Pēc nedēļas, slimībai izplatoties, Saeima izsludināja ārkārtas situāciju, kas no 2.jūlija līdz 1.oktobrim noteikta Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Biķernieku pagastā, Demenes pagastā, Dubnas pagastā, Laucesas pagastā, Maļinovas pagastā, Naujenes pagastā, Salienas pagastā, Skrudalienas pagastā, Tabores pagastā, Vecsalienas pagastā, Višķu pagastā, Aglonas novadā, Krāslavas novadā, Dagdas novadā, Zilupes novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā, Mākoņkalna pagastā, Pušas pagastā, Ludzas novada Brigu pagastā, Isnaudas pagastā, Istras pagastā, Nirzas pagastā, Ņukšu pagastā, Pildas pagastā, Rundēnu pagastā un Ciblas novadā.

Novados