Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interesanta Ziemassvētku zvaniņu izstāde

Zvaniņš skan, zvaniņš skan... Šīs populārās Ziemassvētku dziesmas vārdi nāk prātā, šajās dienās ieejot Valkas pagasta Lugažu bibliotēkā.

Bibliotēkas vadītāja Laimdota Egle iestādes telpās no ciemata iedzīvotājas Liesmas Lapsas zvaniņu kolekcijas ir izveidojusi izstādi. To atklāja pāris dienas pirms Ziemassvētkiem. Izstādi varēs aplūkot arī janvāra pirmās divas nedēļas. "Gandrīz visi apmeklētāji, kuri bibliotēkā ir ienākuši pēc izstādes atklāšanas, tajā izliktos dažādu formu un veidu zvaniņus ir aplūkojuši ar lielu interesi," atzīst L. Egle. Pavisam apskatei ir izlikti 80 zvaniņi.

Kolekcijas īpašniece Liesma Lapsa "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka zvaniņus kolekcionē jau vairākus gadus. "Man patīk to skanējums un forma. Iespējams, tieši tādēļ par savu vaļasprieku izvēlējos zvaniņu krāšanu. Lielākoties tie ir iegūti ceļojumos.

Man pašai šķiet, ka visinteresantākos eksemplārus esmu atvedusi no Horvātijas. No turienes kolekcijā arī visvairāk zvaniņu. Pēdējo atvedu no Čehijas," stāsta kolekcionāre. Liesma piebilst, ka vairākus zvaniņus, zinot viņas vaļasprieku, ir uzdāvinājuši arī radinieki un draugi. Vissenākais viņas kolekcijā ir 1875. gadā izgatavots zvans, ko viņa mantojusi no vecākiem.

Novados