Izolda Krūmiņa: “Priecē, ka avīze un ziņas tajā vērstas uz attīstību un izaugsmi”

Savulaik pensionāres Izoldas Krūmiņas pastkastītē ik nedēļu bija dažādi preses izdevumi - žurnāli un avīzes, tostarp reģionālais laikraksts "Ziemeļlatvija". Gadu gaitā Izoldas ģimenei nācās atteikties no žurnālu un nacionālo laikrakstu pasūtīšanas, jo strauji paaugstinājās abonēšanas cenas. Tomēr viņa priecājas, ka joprojām "Ziemeļlatviju" var abonēt par pievilcīgu cenu, izmantojot sev izdevīgāko piedāvājuma veidu.

Jau rakstījām, ka sākusies preses abonēšanas kampaņa 2012. gadam. "Ziemeļlatvija" lepojas, ka tai ir savi pastāvīgie abonenti un lasītāji, kuri savu ikdienu nespēj iedomāties bez vietējās avīzes. Viena no ilggadējām abonentēm ir brantēniete Izolda Krūmiņa, kura kopā ar vīru pirms vairākiem gadiem pārcēlās uz Smilteni.

"Laukos bija feini, bet paliekam arvien švakāki. Tāpēc labāk ir pilsētas tuvums, jo te ir vieglāk pieejami pakalpojumi, ātrāk var nokļūt uz medicīnas iestādi. Uz laukiem aizbraucam atpūsties vai parušināties pa dārzu, kas ir gan pašu priekam, gan atspaids ģimenes budžetam," stāsta Izolda. Viņa atzīst, ka šobrīd atliek vairāk laika avīzes lasīšanai, jo dzīves ritms kļuvis mierīgāks.

Pasūta vairākus gadu desmitus

Uz jautājumu, cik ilgi viņas ģimene abonē "Ziemeļlatviju", Izolda precīzi nevar atbildēt, tas esot tik sen. "Toreiz vēl avīzīti nesauca "Ziemeļlatvija", tas bija 60., 70. gados. Jāatzīstas, ka ir bijuši nelieli pārtraukumi, kad presi nepasūtījām, jo bērni bija mazāki un vajadzību vairāk. Man patika avīze toreiz un tagad, jo vienmēr var uzzināt, kas rajonā (tagad novados - red.) notiek.

Priecē, ka avīze un ziņas tajā ir vērstas uz attīstību un izaugsmi. Iemīļotākās tēmas ir virtuves lapas, dažādas receptes, dzīvesstāsti un aktuālais pensionāriem. To es arī vairāk gribētu ieraudzīt avīzes lappusēs," teic pensionāre. Viņa piebilst, ka obligāti apskata ielu intervijas un izpēta sludinājumu lapas. Gandarījumu rada ziņas un stāsti par pensionāriem, jo Smiltenē tie ir lieli aktīvisti, rīko pasākumus, izstādes, brauc pašu organizētās ekskursijās. Savukārt viņas vīram iemīļotākie ir kriminālraksti, policijas ziņas un tikai tad uzmanība tiek pievērsta pārējiem rakstiem.

Izvēlas sev izdevīgāko piedāvājumu

Izrādās, ka Izolda dzīvo gandrīz kaimiņos "Ziemeļlatvijas" Smiltenes birojam. Viņa iesākusi laikrakstu pasūtīt uz trijiem mēnešiem. "Tā ir ērtāk un lētāk. Esmu izvēlējusies abonēt bez pasta piegādes, jo aiziet līdz Piena veikalam neprasa daudz. Arī tā ietaupās nauda. Mūsdienās pensionāriem nav viegli iztikt, it īpaši, ja dzīvo viens. Liela daļa naudas aiziet ikmēneša maksājumos un medikamentos. Mēs esam divatā, tāpēc ir mazliet vienkāršāk," teic "Ziemeļlatvijas" pastāvīgā abonente. Viņa laikrakstam vēl daudz jaunu ideju un lasītāju.

Atgādinām, ka "Ziemeļlatviju" nākamajam gadam var abonēt laikraksta redakcijā Valkā, Rīgas ielā 25, un birojā Smiltenē, Kalna ielā 8, kā arī pasta nodaļās un pie pastniekiem, izvēloties sev izdevīgāko un ērtāko veidu.

Novados