Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izraugās Strenču “Cāli 2009”

Strenčos ir noskaidrota uzvarētāja pilsētas mazo vokālistu konkursā "Cālis 2009". Tā ir piecus gadus vecā Danija Janīte.

 

 

Galvenās balvas un titula "Strenču pilsētas Cālis 2009" ieguvēja Danija mācās Strenču pilsētas bērnudārzā "Minkāns". Mazo vokālistu konkursam meiteni sagatavoja bērnudārza muzikālā skolotāja Inese Eihe.

 

Pavisam konkursā piedalījās sešas mazās "cālītes": D. Janīte, Līva Vāvere (četri gadi), Diāna Jansone (četri gadi), Liliāna Diāna Ozola (seši gadi), Evija Līviņa (seši gadi)un Melānija Millere (septiņi gadi). Meitenītēm mācīties dziesmas konkursam palīdzēja I. Eihe un Strenču kultūras nama vokālās studijas vadītāja Baiba Leite.

 

Konkursantes vērtēja žūrija: pirmsskolas izglītības iestādes "Minkāns" skolotāja Ineta Lezdiņa, Strenču mūzikas skolas pedagogi Jeļena Tēraudkalne un Jānis Krūmiņš. I. Lezdiņa atzīst, ka žūrijai bija grūti vērtēt "cālīšu" priekšnesumu. Kaut arī konkursa nolikumā bija paredzēts, ka katram dalībniekam jādzied divas dziesmas, dažas dalībnieces tomēr izpildīja vienu.

 

"Lemjot par galvenās balvas ieguvēju, žūrijai domas dalījās un bija grūti izšķirties starp diviem bērniem," stāsta I. Lezdiņa. Danija žūriju pārliecināja ar atraktivitāti un skanīgu balsi.Visas konkursa dalībnieces saņēma Strenču pilsētas domes sarūpētas dāvanas - lelles Bārbijas.

 

 

Strenču pilsētas kultūras nama direktore Daiga Beitika izsaka nožēlu, ka uz "cālīšu" sniegto koncertu atnāca maz cilvēku. "Pārsvarā publikā bija dalībnieču vecāki un vecvecāki. Gribējām, lai iespēju par brīvu noskatīties koncertu izmantotu vairāk strencēniešu,", nedaudz sarūgtināta, saka D. Beitika.

Novados