Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstrādātas vienotas prasības autoceļu būvniecības kvalitātes paaugstināšanai

Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi prasības, lai paaugstinātu valsts autoceļu būvprojektu kvalitāti un nodrošinātu vienotu, autoceļu noslogojumam atbilstošu materiālu un konstrukciju būvniecības metožu izmantošanu.

Līdz ar to, atbilstoši mūsdienu tehnoloģijām, tiktu pilnveidotas pašlaik spēkā esošās ceļu būvniecības specifikācijas un prasības, kā arī paaugstinātas kvalitātes prasības attiecībā uz izmantojamajiem materiāliem un izbūves tehnoloģijām. 


Šīs prasības attiecas uz atjaunojamo, pārbūvējamo un jaunbūvējamo valsts autoceļu būvniecību un to lietošanu noteiks attiecīgā autoceļa īpašnieks.  


Prasības iekļautas SM izstrādātajā noteikumu projektā „Vispārējās valsts autoceļu būvdarbu izpildes un kvalitātes prasības atbilstoši autoceļu noslogojumam”, ko ceturtdien, 6.februārī, izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Noteikumu projekts vēl jāapstiprina valdībā. 


Noteikumu projektā doti detalizēti valsts autoceļu tīklā veicamo būvdarbu izpildes apraksti, pielietojamo materiālu īpašību robežas dažādai autoceļu noslodzei, kā arī noteikti standarti, atbilstoši kuriem veicamas šo īpašību pārbaudes un  darbu izpildes kvalitātes novērtējums.


Tāpat noteikumos aprakstītas vispārējas prasības, kuras jāizpilda un jāievēro būvdarbu veicējam attiecībā uz darba izmaksu noteikšanu, būvlaukumu un ar būvdarbiem saistīto zemi, satiksmes organizāciju, darba drošību, būvdarbu žurnālu, kvalitātes kontroli un darba daudzuma noteikšanu, darba izpildes ātrumu, kā arī darba programmu.

Novados