Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja zemniekiem nebūs peļņas, cietīs arī nozares servisa uzņēmumi

Otrdien Doma laukumā protesta akcijā piedalījās gandrīz viss uzņēmuma SIA "Serviss AT" Smiltenes filiāles kolektīvs - jauni smiltenieši.

 

Filiāle, kurā viņi strādā, darbojas lauksaimniecības un mežistrādes tehnikas pakalpojumu jomā. Lejupslīde šajās nozarēs var ietekmēt arī SIA "Serviss AT" apgrozījumu.

 

Uzņēmuma Smiltenes filiāle Launkalnes pagasta Silvā strādā no 2008. gada janvāra un jau pirmajā gadā sasniedza 1,4 miljonu latu apgrozījumu. Taču šogad apgrozījumu filiāles vadītājs Gatis Bērziņš prognozē par 30 līdz 40 procentiem mazāku.

 

"Neesmu par Saeimas atlaišanu, bet par to, ka valdībā jāmaina atsevišķi cilvēki. Kaitina bezdarbība un drīzāk pat pretdarbība," situāciju valstī un ekonomikā kopumā vērtē G. Bērziņš.

 

Viņa kolēģis projektu vadītājs Edgars Pēča gaida, lai valdība sakārtotu lauksaimniecību, izglītību un citas nozares valstī.

 

SIA "Serviss AT" Smiltenes filiāles klienti galvenokārt ir lauksaimnieki, kuriem uzņēmums pārdod lauksaimniecības tehniku un sniedz arī tās servisa pakalpojumus. "Serviss AT" pat saņēmis laikraksta "Dienas bizness" tradicionālo Gazeles balvu, ko šis izdevums piešķir strauji augušiem uzņēmumiem.

 

Taču apvaicātie zemnieki jaunas tehnikas iegādi šogad vērtē skeptiski, ņemot vērā lauksaimniecības produkcijas cenas un ražošanas izmaksas. Piemēram, Vijciema pagasta zemnieku saimniecība "Pilskalni" pērn uz līzinga iegādājās lopbarības presi, siena grābekli un vēl citu tehniku.

 

 

"Ja būtu zinājis, kāda situācija izveidosies šogad, tad nebūtu pircis. Subsīdijas arī ir mazāk, nekā bija plānots. Par tādām lietām, kā jauna tehnika, nav ko domāt vismaz kādu gadu," spriež saimniecības Aivars Berkolds.

 

Lauksaimniecības tehniku realizē arī Smiltenes pagasta uzņēmums SIA "Agro Smiltene". Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Andris Vilkasts prognozē, ka šogad tādas attīstības, kā iepriekšējos gados, lauksaimniecībā vairs nebūs. "Izņēmums būs saimniecības, kurām attīstību dod Eiropas naudas vai kurām līdz šim nav lielu kredītsaistību un kuras nav parādos," spriež A. Vilkasts.

 

Kaut gan arī viņa vadīto uzņēmumu ietekmē ekonomiskā situācija valstī, protesta akcijā Rīgā A. Vilkasts nepiedalījās. "Kamēr nav nav sakārtota likumdošana par vēlēšanu kārtību, tas ir pilnīgi bezjēdzīgs pasākums," spriež uzņēmējs.

Novados