Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunklidzī būs pašvaldības ēka, kur iedzīvotājiem pulcēties 2

Piektdien Plāņu pagasta Jaunklidzī topošā Saieta nama pamatos Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Pie topošās sabiedriskās ēkas pulcējās arī Strenču novada izpilddirektors Aivars Auniņš, Saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa, projekta autors arhitekts Armands Bisenieks, būvfirmas "Bazalts" valdes priekšsēdētājs Jānis Ozols, būvuzraugs Valdis Valainis, lai pirms pamatu ieliešanas ēkas pamatos iemūrētu kapsulu, kurā bez vēstījuma nākamajām paaudzēm ievietoja arī jaunceļamās ēkas attēlus, jaunāko laikraksta "Ziemeļlatvija" eksemplāru un naudas monētas. Tās ziedoja novada domes amatpersonas.

Ēka atgādinās riju"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka arhitekta A. Bisenieka izstrādātajā projektā redzams, ka saieta nams atgādinās senlatviešu riju, bet mūsdienīgu akcentu vienstāva ēkai piešķirs stiklotais jumts. Izpilddirektors A. Auniņš skaidro, ka pēc pašvaldību apvienošanās novada dome turpina īstenot bijušās Plāņu pagasta padomes ieceres.

Slapjā pavasara dēļ nedaudz gan iekavējās būvniecības darbu sākums, jo vieta, kur paredzēta ēkas celtniecība, ir mālaina, tāpēc ilgāku laiku tā bija par mitru. Ēka top uz pašvaldības zemes Strenču - Smiltenes šosejas malā netālu no vecās pienotavas drupām. Būvniecības darbus veic celtniecības firma "Bazalts" no Valmieras.

Saieta namā atradīsies bibliotēka un sabiedriskais interneta pieejas punkts, kabinets, kurā reizi nedēļā pacientus pieņems ģimenes ārste, telpa, kurā iedzīvotājus pieņems vietējās pārvaldes un novada darbinieki, kā arī neliela zāle, kur varēs notikt pasākumi un koncerti. Pašlaik pašvaldībai Jaunklidzī nepieder ēka, kur izvietot nepieciešamās iestādes. Vietējā bibliotēka atrodas privātā ēkā un tās uzturēšanas izdevumi sanāk salīdzinoši dārgi.

Iespēja uzbūvēt saieta namu radās, uzrakstot projektu Lauku atbalsta dienestam, lai piesaistītu Eiropas Savienības fondu naudu. Pašvaldības līdzfinansējumam bijusī Plāņu pagasta padome ietaupīja aptuveni 60 tūkstošus latu no novadu apvienošanās naudas - 200 tūkstošiem latu. Plānots, ka nama būvniecība jāpabeidz līdz gada beigām.

Pietrūkst karuseļu "Jaunklidzī pietrūkt kultūras nama, kur notiktu pasākumi, koncerti vai teātra izrādes. Bērniem pietrūkt arī karuseļu," "Ziemeļlatvijai" stāsta pie būvlaukuma sastaptās skolnieces Ilze Šinkule un Kitija Miška. Meitenes priecājas, ka ceļ jaunu bibliotēku. Līdzšinējajai grāmatu krātuvei ar neesot nekādas vainas, tur ir pieejami pat četri datori, bet jaunajā būšot viss jauns.

Lai gan Plāņu pagastā līdz ar kultūras darba organizatores Sarmītes Caunes atnākšanu aktīvi atsācis darboties Plāņu tautas nams, tomēr jaunklidzieši ne īpaši apmeklē pasākumus Plāņos. Iespējams, jaunais saieta nams kļūs par iemeslu vietējo iedzīvotāju kūtruma aizdzīšanai un kultūras un sabiedriskās dzīves uzplaukumam. To vietējiem novēl ne vien novada administrācija, bet arī "Ziemeļlatvija".

Komentāri 2

Pasaku teicējs

Es gan tā kā atceros , ka Jaunklidzī kādreiz jau bija kultūras nams vai klubs . Ēka arī vēl tā kā stāv uz vietas. Kas tad ir noticis ? Neapdomīgi prihvatizējām un tagad kožam pirkstiņos, ko? Bet lai nu izdodās. Tur vismaz nav tāda situācija kā Trikātā, kur ceļ zāli pēc zāles un ko tur darīs - skaidrības nav.

pirms 10 gadiem, 2010.06.08 09:57

Novados