Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jērcēnos pirms Jāņiem tradicionāli nosaka skaistākās sētas

Jērcēnu pagastā vasaras saulgriežu svinībās sumināja ne tikai Jāņus, bet arī sakoptāko sētu saimniekus.

 

Tradicionāli pirms Līgo svētkiem pagasta pašvaldības speciālisti apbraukāja ciemata mājas un lauku sētas, lai noteiktu saimniekus, kuri viskrāšņāk iekopuši savus dārzus un pagalmus.Pagasta padomes priekšsēdētāja vietniece Ginta Gailīte stāsta, ka labāko saimnieku godināšana un vasaras saulgriežu svinības lēmējvara organizējusi 21. jūnijā, kad iesākas vasara un kad jāņuzālēm vislielākā vērtība.

 

"Svētki notika pēc sentēvu tradīcijām ar trejiem saules vārtiem, maģisku saules pavadīšanas un ugunskura iedegšanas rituālu. Kā jau tādās svinībās pienākas, netrūka arī speķa raušu, siera, miestiņa un līgodziesmu, kuras skandēja mūsu pagasta folkloras kopa "Mežābele". Savukārt danču soli bērniem mācīja Valkas deju kopa "Sudmaliņas"," stāsta G. Gailīte.

 

Viņa atzīst, ka šogad par savu sētu košumu rūpējušies vairāk saimnieku nekā iepriekšējos gados. "Patīkami, ka ar katru gadu sakoptu lauku un sētu ir vairāk. Pamanījām gan arī laukus, kuru saimniekiem, šķiet, būtu jādāvina izkaptis. Mums, sešiem komisijas locekļiem, bija ļoti grūti noteikt viskošāko sētu, jo katrs saimnieks sava pagalma skaistumam bija izdomājis kādu jauku "rozīnīti". Vienojāmies, ka vērtēsim skaistāko sētu TOP 10," saka G. Gailīte.

 

Par sakoptākajām sētām tika atzīta Meikšānu ģimenes "Rožkalni", Ilvijas Jakovinas un Jāņa Leļļa "Cālīši", Šomasu ģimenes "Sprigulīši", Svarinsku ģimenes "Noras", Bērziņu ģimenes "Stūrīši", Līvijas Pinzules "Ziediņi", Bajāru ģimenes "Mazkalniņi", Lapiņu ģimenes "Vālodzītes", Sarmītes Bērziņas "Ziedupes" un Rūtas Zepas un Jāņa Ences mājas "Ozoli".

Novados