Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jērcēnos Sieviešu dienu sagaida ar krāšņiem rokdarbiem

Jērcēnu pagasta tautas namā ieejot, šajās dienās, šķiet, apstāsies un ilgāk uzkavēsies pats steidzīgākais cilvēks. Zālē viņu apturēs dažādu krāsu adījumi un tamborējumi.

Priecējot acis pie skaistajiem rokdarbiem, vienlaikus var iepazīt arī ciemata sieviešu prasmi un māksliniecisko gaumi. Pagasta pārvaldes sociālā darbiniece Ņina Laurenoviča stāsta, ka izstāde atvērta kā veltījums Starptautiskajai sieviešu dienai, turklāt tā rāda, ko spēj izdarīt pagasta sievietes.

Izstādei gatavojās gan mājsaimnieces, gan tās sievietes, kas ir iesaistījušās darbā par Nodarbinātības valsts aģentūras maksātajām 100 latu stipendijām.

"Sākumā gan nedaudz uztraucāmies, bet viss izdevās jauki. Mūsu izstādē ar saviem darbiem piedalījās arī Valkas tautas nama lietišķās mākslas studijas "Saulīte" meistares un Ēveles rokdarbniece Dagnija Kurpniece, kura veido dažādus rotājumus no stikla pērlītēm. Viņai bija pat savs stends," stāsta Ņ. Laurenoviča.

Pavisam savus darbus apskatei izstādē bija izlikušas 12 sievietes.

Stendos varēja redzēt krāsainas šalles, tamborējumus, vilnas cimdus, zeķes un plecu lakatus. Par musturu un krāsu bagātību nevarēja sūdzēties.

"Kad uzaicināju piedalīties simtlatnieces, dažas gan baidījās, vai spēšot ar saviem darbiem būt līdztiesīgas ilggadējām rokdarbniecēm. Viena meitene pat izteicās, ka tad jau labāk viņa ar lāpstu strādā, nevis ada vai tamborē. Tomēr beigās viss izdevās lieliski un nu arī tām, kas iesākumā kautrējās, ir gandarījums par apgūto rokdarbu prasmi. Darbu darināšanas laikā viņām parādījās tāda iedvesma, ka pat pieredzējušas mākslinieces justu skaudību," saka Ņ. Laurenoviča.

Pirmdien izstādes atklāšanas svētkos savas dziesmas rokdarbniecēm un apmeklētājiem veltīja pagasta folkloras kopas "Mežābele" dziedātājas. Apmeklētāji varēja iepazīties ne tikai ar rokdarbnieču veikumu, bet izbaudīt arī viņu cepto pīrādziņu garšu.

"Tāpat vien nevienu projām nelaidām. Katram vajadzēja mākslīgi darinātā kokā izvēlēties vienu papīra pūcīti, paņemt to un izlasīt uz tās uzrakstīto novēlējumu. Tas viss gaisotni padarīja sirsnīgu un mīļu," apliecina Ņ. Laurenoviča.

Katrai rokdarbniecei bija jāizstāsta, kā viņa apguvusi savu prasmi. Interesanti bija uzzināt, ka dažas to apguvušas, strādājot par 100 latu stipendiju.

Nākampirmdien Jērcēnu rokdarbnieces savus darbus vedīs parādīt arī Latvijas Sarkanā Krusta konferences dalībniekiem.

Jērcēnu pagasta iedzīvotāja Līvija Pinzule ļoti atzinīgi vērtē pasākumu. "Viss bija ļoti jauki. Pirmo reizi es tautas namā redzēju tādu skaistumu. Pēc manām domām, svarīga ir vēl viena lieta. Izstāde rāda, cik prasmīgas un talantīgas ir mūsu pagasta sievietes," saka L. Pinzule.

Novados