Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jērcēnu pagastā tapusi spēļu istaba bērniem 7

Pagājušajā nedēļā Jērcēnu pagasta ģimenes atbalsta centrā bērnu netrūka. Ziņkāres un prieka pilnām acīm zēni gaidīja, kad varēs pamēģināt kādu no organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu pagasta nodaļas sagādātajām spēlēm.

 

Spēļu istabas atklāšanā piedalījās arī Strenču novada domes vadība un Valkas novada Sociālā dienesta vadītāja Mārīte Magone. Organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu pagasta nodaļas vadītāja Ilvija Ķimse stāsta, ka spēļu istabas izveidošana ir kā turpinājums ģimenes atbalsta centra pilnīgošanai.

 

 

"Pienāca brīdis, kad atkal varējām pretendēt uz Kopienu iniciatīvu fonda līdzekļiem un iesniedzām fondam projektu par šādas spēļu istabas izveidošanu. Projektu uzrakstījām ar pagasta sociālo darbinieci Ņinu Laurenoviču. Ar līdzfinansējumu mūs atbalstīja visas 12 pagasta organizācija biedres," stāsta I. Ķimse.

 

Kopienu iniciatīvu fonds projekta īstenošanai atvēlēja 2337 latus. "Par šo naudu iegādājāmies materiālus telpas remontam, videokameru, daudzfunkcionālo spēļu galdu, kurā ir 12 spēles, velotrenažieri, kā arī spēles, ar kuru palīdzību bērni varēs nostiprināt savas zināšanas par Latviju un rast pirmās iemaņas biznesā. Bērniem būs iespējas spēlēt biljardu, galda hokeju, futbolu, dambreti, "Monopolu" un vairākas citas spēles," stāsta I. Ķimse.

 

Spēļu istabas izveidošana ir tikai viena no organizācijas "Glābiet bērnus!" Jērcēnu pagasta nodaļas īstenotajām aktivitātēm. "Esam finansiāli atbalstījuši pagasta sporta svētku rīkošanu, bet pavasarī saņēmām no "Rīgas piensaimnieka" ziedojumu - piena produktu izstrādājumus, kurus izdalījām ģimenēm ar bērniem. Vēl agrāk ar organizācijas palīdzību iegādājāmies datoru," saka I. Ķimse.

 

 

Pirmie atnākušie bērni apliecināja, ka spēles ir ļoti interesantas, turklāt dažas viņi redzot pirmo reizi un vajadzēšot iemācīties spēlēt. "Es vēl nezinu, kura man būs visinteresantākā spēle. Dažas vispār līdz šim neesmu spēlējis. Būs jāiemācās visas spēlēt. Man te patīk," saka skolnieks Raimonds Vītols.

 

Ģimenes atbalsta centra vadītāja Līvija Pinzule stāsta, ka centra apkārtnē dzīvo apmēram 30 bērnu un vismaz 15 ir pastāvīgi iestādes apmeklētāji. Tagad mazo apmeklētāju būšot vēl vairāk.

 

Tomēr spēļu dēļ nedrīkstēs aizmirst mācīšanos. Spēļu istaba būs pieejama tikai ar labām sekmēm. Par to istabas atklāšanas laikā pieaugušie vienojās ar bērniem.

 

Komentāri 7

labi

Tas ir tiešam notikums priekš bērniem un varētu būt priecīgi arī citu pagastu bērni, ja ir jaunas spēļu istabas, kur pavadīt brīvo laiku un neklaiņot bezdarbībā pa skolas apkārti, kur tad lai paliek bērni, ja skolās viss tiek samazināts un likvidēts, tad ir labi, ja kāds uzņemas rūpes par bērniem , malači jērcēnieši.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 10:04

mp

Līvija, Tu gan esi joprojām kā skolotāja, ja uzņemies šo atbildīgo un organizatorisko darbu ar bērniem, lai Tev un jaunajai paaudzei ir interesanti kopā pavadītie brīži, lai veicās.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 10:09

ieva

Jauka ziņa. Jā tas ir notikums un no šādiem maziem notikumiem arī sastāv mūsu kopējā dzīve. Dažkārt vairāk zinām par zemestrīcēm Japānā, nekā to, kas notiek novadā.
Nepietiek sūroties par par jauniešiem, kas klimst pa centriņiem bez jēgas, bet vajag arī ko katram pašam darīt lai tā nebūtu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.25 11:36

nezinītis

Bet kur tāda istaba ir Plāņos?Vai tur vairs bērnu nav?

pirms 11 gadiem, 2009.08.26 10:16

Raksti projektu tad būs... Neuzdod muļķīgu jautājumu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.26 14:47

lapa

malači! lai izdodas veiksmīgs un saturīgs darbs ar bērniem.

pirms 11 gadiem, 2009.08.26 16:53

Novados