Jubilārei sagādā patīkamu pārsteigumu

Nupat Brantu pagasta vecākā iedzīvotāja Elza Rudzīte svinēja 93. dzimšanas dienu. Vairākus gadus viņas faktiskā dzīvesvieta ir pie meitas Smiltenē, tāpēc jo īpaši liels pārsteigums bija brīdī, kad pie durvīm klauvēja Brantu un Smiltenes pagasta pārvaldes vadītāja Mārīte Treijere.

"Šādu pārsteigumu mammas dzimšanas dienā nemaz nevarējām iedomāties," sajūsmas pilna stāsta viena no trijām Elzas meitām Līvija Grēviņa. Dažas dienas pēc jubilejas nebrīdinot ciemos ieradās M. Treijere, kura pagasta pārvaldes vārdā gaviļniecei pasniedza ziedus un konfekšu kasti.

"Mamma daudzus gadus dzīvoja Brantu pagastā, bet, kopš viņai pasliktinājusies veselība, paņēmu pie sevis. Viņa ir uz gultas un vairs neredz, bet cik ļoti mamma priecājās par apciemojumu. Vēl tagad viņa tausta puķītes un līdzās gultai ir konfektes. Atceros, ka uz 90 gadu dzimšanas dienu arī saņēmām pagasta apsveikumu. Jo retāks pārsteigums, jo lielāks. No sirds saviļņo tas, ka pagasts savus cilvēkus neaizmirst. Vissirsnīgākais paldies! Lai laba veselība!" vēl Elzas meita.

M. Treijere stāsta, ka Brantu pagasta pārvaldes darbinieki dzimšanās dienās sveic cilvēkus, kuri sasnieguši vismaz septiņdesmit gadu slieksni. Līdz deviņdesmit gadu vecumam šos iedzīvotājus apsveic ik pēc pieciem gadiem, bet pēc deviņdesmit - katru gadu. Elzas tante šobrīd esot vecākā Brantu pagasta iedzīvotāja. Bez viņas ir vēl vairākas sievietes, kurām šogad apritēs vairāk kā deviņdesmit gadu.

Novados