Kalnamuižā dzīvojamās mājas un skola paliek bez siltuma 3

Apkures katla bojājuma dēļ bez siltuma un karstā ūdens savos mājokļos palikuši triju daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji Smiltenes pagasta Kalnamuižā un arī Smiltenes tehnikums - skola un dienesta viesnīca. Cilvēki cer uz siltu laiku, jo centralizētās siltuma padeves ar pilnu jaudu šajā sezonā vairs nebūs.

 

Iedzīvotāji sildās, kā nu kurš, - ieslēdzot elektriskos sildītājus, uzvelkot biezāku apģērbu vai ietīstoties segās. Dažā dzīvoklī ir tikai plus septiņi grādi, citā - plus 15. Salst arī audzēkņi dienesta viesnīcā. Tehnikuma audzēkne Aina stāsta, ka kopmītnes istabiņā nedēļas sākumā bija tikai plus 11 grādu.

"Klabinājām zobus un sēdējām zem segām," stāsta jauniete. Tāpēc kopš pirmdienas viņa dzīvo pie vecmāmiņas Smiltenē. Centralizēto siltumu visai Kalnamuižai, tai skaitā dzīvojamām mājām, ražo Smiltenes tehnikuma katlu māja.

Šomēnes saplīsa tajā pirms 11 gadiem uzstādītais eksperimentālais "Orion" apkures katls, turklāt tik pamatīgi, ka to vairs nevar sametināt un atliek nodot metāllūžņiem, stāsta tehnikuma direktors Andris Miezītis.

Direktors neslēpj, ka problēmas vairākkārt radās jau iepriekšējā apkures sezonā. Katla sienās parādījās plaisas.

Nedēļas sākumā Smiltenes tehnikums nolēma, sākot no 13. marta, par 20 procentiem samazināt iedzīvotājiem apkures tarifu, kas tagad Kalnamuižā ir 65 santīmi par vienu kvadrātmetru iepriekšējo 80 santīmu vietā.

Pirmdien izglītības iestāde iesniegs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā projektu, lai pretendētu uz Eiropas Savienības finansējumu jauna, trīs megavatu apkures katla iegādei un vēl saules kolektoram, ko uzstādīt uz katlu mājas jumta un iegūt saules enerģiju karstā ūdens ražošanai.

"Ļoti ceram, ka izdosies, jo citādi pat nezinu, ko darīt. Lai ražotu siltumu un karsto ūdeni tehnikumam un dzīvojamām mājām, izmaksas ir aptuveni 250 tūkstošus latu. Mums tādas naudas nav," atzīst tehnikuma direktors.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 31. martā.

Komentāri 3

K-muižas iedzīvotāja

Samazināts tarifs par 20%, kaut siltumu saņēmām m i n i m ā l u

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 09:26

Īrnieks

No 25 marta vispār nesaņem nekādu siltumu,sanāk tā, ka pa tām dienām ar ir jāmaksā.

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 10:38

iedzīvotāja

Ietaupīsies nauda par apkuri, nu jau pavasaris pie durvīm. Jāpārdzīvo.:)

pirms 10 gadiem, 2011.03.31 18:00

Novados