Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalnamuižas teritorijas labiekārtošanā pie paveiktā neapstāsies 1

Smiltenes tehnikums jau 88 gadus atrodas vēsturiskā vietā Kalnamuiža. Lai radītu pievilcīgu vidi audzēkņiem un ciema iedzīvotājiem, tehnikums veiksmīgi īstenojis Lauku atbalsta dienesta izsludināto projektu "Kalnamuižas teritorijas labiekārtošana".

137 tūkstošus latu vērtā (pieci tūkstoši palika neiztērēti - red.) projekta ietvaros Kalnamuižas teritorijā ieklāts asfalta betona segums aptuveni četru tūkstošu kvadrātmetru platībā, veikta teritorijas bruģēšana, zaļās zonas labiekārtošana un strūklakas izveidošana.

Šo otrdien pie jaunizbūvētās strūklakas ciemata centrā pulcējās apjomīgā projekta īstenotāji, darbu veicēji no vietējās firmas "Ceļinieks 01", Smiltenes novada domes pārstāvji un iedzīvotāji, lai kopā pārrunātu un novērtētu paveikto.

Ekskluzīvākais - strūklaka Firma "Ceļinieks 01" Kalnamuižas labiekārtošanas darbus uzsāka 1. jūlijā. "Jāsaka paldies pasūtītājiem, ar kuriem izveidojās laba sadarbība. Noslēguma termiņš gan tika nedaudz pagarināts, jo darba gaitā atklājās dažādas lietas, ko vajadzēja veikt citādi, kā arī radās papildu darbi.

Ekskluzīvs pasākums bija strūklaka. Veco nojaucām un tajā pašā vietā uzmūrējām jaunu pamatni, kur tālākos darbus veica Cēsu mākslinieks. Uz šo brīdi praktiski visi darbi ir beigušies," stāsta "Ceļinieks 01" valdes loceklis Andis Ērglis.

 

Mērķi ir lieli"Smiltenes tehnikums atrodas vēsturiskā vietā, kurā ir nozīmīgi apskates objekti. Vēlējāmies saglabāt un atjaunot šo lauku mantojumu, lai teritorija ap skolas ēkām būtu skaista un pievilcīga mūsu audzēkņiem, iedzīvotājiem un lai piesaistītu tūristus. Stingri gājām uz mērķi sakārtot vidi," stāsta tehnikuma direktors Andris Miezītis.

Smiltenes tehnikuma audzēknis Antons Krutins paveikto Kalnamuižā vērtē pozitīvi. "Šeit ir paveikts ļoti labs darbs. Agrāk teritorija bija diezgan nekopta. Visvairāk priecājos, ka izbūvēta jauna strūklaka un tās apkārtnē ir vairāki soli, kur apsēsties. Šis laukums mums izveidojies par satikšanās vietu. Tagad te varēs pulcēties daudz vairāk cilvēku, kuri mīl viens otru," stāsta jaunietis. Viņš cer, ka būs turpinājums, lai nākotnē varētu sakopt visu tehnikuma teritoriju.

"Esam startējuši uz Kultūras ministrijas projektu. Mūsu nākamais mērķis ir sakārtot vecās tehnikumam piederošās ēkas. Tā ir klēts, siera namiņš un smēde. Vēl nākotnē ceram iztīrīt dīķi un atjaunot bruģi, kas tuvākajā apkārtnē ir vienīgais. Pašlaik sakārtojam pirmo seklo kūti Latvijā, kur izmitināta veterinārmedicīnas nodaļa," stāsta Smiltenes tehnikuma direktors.

Komentāri 1

Novados