Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārķu pagasta jauniešu centrs veido jaunu ciemata ainavu

Kaut arī Kārķu pagastā Meža dienas izsludinātas 30. aprīlī, patiesībā tās jau ir sākušās. Par to jāpateicas pagasta jauniešu centram, kura dalībnieki jau vismaz pāris nedēļu pēcpusdienās rīko sakopšanas talkas Ķires upes krastmalā.

Pagasta sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Pilskalne stāsta, ka ciemata jaunieši ar uzņēmēja Ģirta Kalniņa atbalstu jau no aprīļa sākuma ļoti rūpīgi labiekārto upes krastus, lai tos izveidotu par patīkamu atpūtas vietu ciemata iedzīvotājiem.

"Uzņēmējs sponsorē tehnikas izmantošanu, jo, lai padarītu skaistu krastmalas ainavu, nepietiek vien ar krūmu izciršanu, nepieciešams arī ekskavators un buldozers. Jāatzīstas, ka sākumā pat negribējām noticēt, ka šis darbs būs izdarāms, jo krūmāju biežņa izskatījās neuzvarama, turklāt upes malās atkritumi bija sakrājušies vēl kopš padomju laikiem. Tomēr jaunieši pierādīja, ka viss ir iespējams, ja ir apņēmība un vēlme padarīt skaistu savu dzimto vietu," stāsta S. Pilskalne.

Labiekārto upes krastusJauniešu centra vadītāja Svetlana Dudare stāsta, ka ik dienu talkā piedalās apmēram 10 jauniešu. "Pēcpusdienā no Valkas atbrauc vidusskolēni un tūliņ nāk palīgā tie, kuri jau strādā. Krastmalā strādājam kopš 7. aprīļa. Man ir liels prieks par tiem jauniešiem, kuri pēcpusdienās sēdēšanu pie datora ir nomainījuši ar aktīvu darbošanos sava ciemata labā," saka S. Dudare.

Jauniešu iniciatīva priecīgu izbrīnu radījusi daudzos pagasta iedzīvotājos. Svetlana stāsta, ka itin bieži cilvēki atnākot paskatīties, kā jaunieši tiek galā ar darbiem un dodot arī vērtīgus padomus. "Drīzumā krastmalā būs patīkami pavadīt brīvo laiku.

Pēc tās sakopšanas domājam upmalā novietot soliņus un galdus, ir iecere nākotnē izveidot arī estrādi," ar turpmākajām idejām iepazīstina jauniešu centra vadītāja. Tautas nama vadītāja Dace Pieče atzīst, ka jaunieši pagastā darbojas ļoti sparīgi, it īpaši viņu veikums redzams apkārtnes sakopšanā.

Kopā var daudz izdarītPašlaik centrā darbojas apmēram 30 jauniešu. Apkārtnes sakopšanas talkas ir tikai viena no centra aktivitātēm. Svetlana gan atzīst, ka agrāk dalībnieku bijis vairāk, bet tagad lielai daļai pusaudžu pirmajā vietā ir dators.

"Tomēr tie, kas ar mums ir kopā, ir ideju bagāti un darboties griboši. Mums ir savs ansamblis, kas aktīvi darbojas. Turklāt vairāki jaunieši pēc savas iniciatīvas ir uzņēmušies dažādu kultūras pasākumu vadīšanu. Plāni mums ir lieli.

Turpmāk domājam sakopt Spiģu alas apkārtni, kur tek avots, turpināsim darbu arī Lustiņtakas iekārtošanā. Esam uzsākuši sadarbību ar Valkas jauniešu centru, ir ideja sadarbību veidot ar visiem novada jauniešiem. Ja atklāti jāteic, tad es vēlētos, lai vairāk ciemata jauniešu būtu sabiedriski aktīvi un pievienotos mums," atzīst S. Dudare.

Viņa uzskata, ka kopīgi veiksmīgāk varētu risināt arī pašreizējās jauniešu problēmas. Viena no tādām ir masveidīga jauniešu aizbraukšana uz ārzemēm. Jau tagad laukos ir jūtams jaunu cilvēku trūkums. Pēc Svetlanas domām, kopā varētu ātrāk atrast izeju no šādas ne visai iepriecinošas situācijas. "Viens neko daudz nevar izdarīt. Tas ir tāpat kā ar pirkstu neko daudz nevar izkustināt. Tikai ar dūri, kas ir vairāku spēks kopā," apliecina S. Dudare.

Novados