Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas notika pēc tam? Cilvēki dāsni un ar labu sirdi

Ir pagājis vairāk nekā mēnesi,s kopš Brantu pagastā "Ošu" mājas nopostīja uguns. "Ziemeļlatvija" lūdza palīdzēt māju saimniekiem, jo viņi bija palikuši bez jumta virs galvas. Cilvēku labestība vēl aizvien nerimstas. Viņi brantēniešiem gatavi dāvināt priekšmetus, kas pašiem īpaši mīļi un dārgi.

 

"Ošu" saimniece Zinaida Rezina stāsta, ka tagad ir nedaudz mierīgāk, bet pirmajās divās nedēļās savā lauku sētā sajutusies kā pēc kara. Māja izpostīta. Sākumā arī jumts virs galvas īsti nav bijis. Pensionāre kopā ar dzīvesbiedru mitinājās pagalmā esošā pirtiņā. Pateicoties tuviniekiem un daudziem pavisam svešiem cilvēkiem, "Ošu" saimniekiem ir jumts virs galvas, nepieciešamās sadzīves un elektrotehnika.

 

Runājot par izpalīdzīgajiem cilvēkiem, sievietei asaras viena pēc otras rit pār vaigiem. "Cilvēki no sirds ir gatavi padalīties ar pēdējo, kas pašiem atlicis. Palīdzējuši ir gan paši tuvākie, gan pagasta ļaudis, gan mums pilnīgi sveši cilvēki.

 

 

 Bez daudzbērnu ģimenes māmiņas Ināras Ceras labās sirds mēs vēl aizvien būtu bez jumta virs galvas. Viņa sagādāja dzīvojamo vagoniņu. Vēl brantēnietis Ints Kāposts palīdzēja ar sadzīves lietām. Viņš atveda traukus, ko savulaik viņa vecmāmiņa Intam dāvinājusi, uzsākot patstāvīgu dzīvi," saka Z. Rezina. Dāsno cilvēku uzskaitījums varētu turpināties vēl ilgi.

 

Jau rakstījām, ka Zinaidas un viņa dzīvesbiedra lielākais sapnis ir atjaunot uguns izpostīto māju. Daļa kokmateriālu jau ir sagādāti. Pagasta padome nojaukusi kādu vecu šķūnīti, lai dēļus varētu izmantot "Ošu" saimnieki.

 

 

Jaunus sagādājusi arī SIA "Vidzemīte". "Gribam šovasar uzlikt jumtu. Protams, visam šie materiāli neiznāks, jo vajadzīgs apsist arī mājas iekšpusi," teic brantēniete. Ja kāds vēlas palīdzēt ar kokmateriāliem un piepildīt "Ošu" saimnieku sapni, zvaniet Z. Rezinai pa tālruni 26496302.

Novados