Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Klātienē iepazīst partneru pieredzi

Jūnija sākumā Strenču delegācija viesojās Itālijas sadraudzības pilsētā Lainati. Ceļa izdevumus un uzturēšanos sedza itāļi projekta "Tow Twinning" līdzekļu ietvaros.

 

2. jūnijā Itālija svinēja savas valsts Republikas dienu un šajos svētkos varēja nolūkoties arī strencēnieši.

 

Vizītes laikā notika divas diskusijas "Projekti un pieredze kultūras integrācijā skolā un sabiedrībā" un "Projekti un pieredze vietējā tūrisma attīstībā". "Bija interesanti uzzināt, kā itāļi apsaimnieko savu kultūrvēsturisko mantojumu. Strenči prezentēja arī savu pieredzi," stāsta domes projektu vadītāja Līga Sovere.

 

 

Dažādu sarunu ar amatpersonām bijis ļoti daudz. Viņai bijis interesanti arī uzzināt, kā itāļi risina imigrantu problēmas un kā "darba kafejnīcā" notiek saskarsme starp darba devējiem un darba meklētājiem.

 

Strencēnieši apmeklēja Lainates skolas, iepazinās ar skolas bibliotēkas un pašvaldības darbu. Lainatē bija arī tikšanās ar otras sadraudzības pilsētas Rosici (Čehija) delegāciju. "Pērn viesi no abām šīm pilsētām bija ieradušies uz Strenču 80 gadu jubilejas pasākumiem un tad arī runājām par turpmākās kopdarbības plāniem," stāsta Strenču domes priekšsēdētāja Velga Graumane.

 

 

Viņa uzskata, ka šādas tikšanās ir nepieciešamas, jo attīstība nevar notikt izolācijā. Ir jāsadarbojas ar citām ES valstīm, apgūstot gan pozitīvo pieredzi, gan mācoties no partneru kļūdām. Patiesībā regulāri kontakti starp šīm pilsētām notiek jau kopš 2003. gada.

 

Strenču delegācijas sastāvā pavisam bija 14 dalībnieki. Visās trijās delegācijās bija angliski runājoši cilvēki, tāpēc sazināties nebija grūti.

Novados