Ko 25. aprīlī ieplānojušas paveikt Smiltenes un Strenču novada pašvaldības. 4

 “Ik gadu pavasaris nāk ar sakopšanas darbiem, arī šis gads nav izņēmums, kad 25. aprīlī visā Latvijā vienlaikus iesim kopt savu novadu, pilsētu, pagastu, pagalmu un sētu. 

Tā kā 2015. gads ir arī Aspazijas un Raiņa jubilejas gads, Lielā talka par savu saukli šogad ir izvēlējusies Raiņa atziņu “Pastāvēs, kas pārvērtīsies” ar savu dziļo domu, ka, tikai mainoties mums pašiem, mūsu domāšanai un rīcībai, mēs varam izmainīt arī visu Latvijas sabiedrību, saglabājot skaisto Latvijas dabu, cilvēces vērtības un savu veselību,” stāsta Lielās talkas koordinatore Smiltenes novadā Baiba Cīrule.

B. Cīrule informē, ka Smiltenes pilsētā šogad Lielās talkas ietvaros pilsētas iedzīvotājus Smiltenes novada pašvaldība aicina piedalīties “Ceļinieku parka” un Lazdukalna sakopšanā. Talcinieku pulcēšanās paredzēta 25. aprīlī pulksten 10 “Ceļinieku parkā”. “Tajā sakopsim kultūras nama nogāzi, lielās trepes un teritoriju apkārt bērnu laukumam, kuru plānojam attīrīt no lapām, sausajiem zariem, sadzīves atkritumiem. 

Savukārt Lazdukalnā domājam iziet cauri teritorijai un savākt citu aizmirstos sadzīves atkritumus, izgrābt taciņas no lapām un savākt sausos un kritušos kokus,” darāmo uzskaita Smiltenes novada Lielās talkas koordinatore. Darba cimdus un atkritumu maisus pašvaldība nodrošinās, iedzīvotāji līdzi aicināti ņemt grābekļus, zāģus, cirvjus, lāpstas un slotas. Pēc pulksten 14 visi būs aicināti uz kopīgu zupu “Ceļinieku parkā”.

Ja izdosies, talkas ietvaros Smiltenē uz kultūras nama nogāzes iecerēts no augiem izveidot uzrakstu Smiltene un rudzupuķi, lai paliek arī kaut kas paliekošs, kas ikvienu smiltenieti un pilsētas viesi priecētu ikdienā. Zināms, ka Lielās talkas ietvaros arī Smiltenes izglītības iestādes iesaistīsies pilsētas sakopšanas darbos – kādam tas būs Vecais parks, kādam Jāņukalns un vēl citas teritorijas, jo, kopā ejot un darot, mums rodas lielāka atbildības sajūta pret apkārtējo vidi.Savu talkošanas vietu ir pieteikusi Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Smiltenes draudze, piesakot draudzes īpašumu – Smiltenes mācītājmuižu.

 Talkā plānots sakopt Smiltenes mācītājmuižas parku, ēkas, dīķa un meža apkārtni, lai smilteniešiem būtu patīkami apmeklēt iemīļotās atpūtas un pastaigu vietas.


Par Lielo talku Strenču novadā ziņo talkas koordinatore Ginta Gailīte

 Ikviens Strenču novada iedzīvotājs tiek aicināts piedalīties Lielajā talkā jebkurā talkošanas vietā! Talka visā Latvijā 25. aprīlī norit no pulksten 9 līdz 15. Talkošanas vietas Strenču novadā:

Strenčos talcinieki tiek aicināti pulcēties pie brīvdabas estrādes, līdzi ņemot grābekļus. Spēcīgākie kopā ar Gaujas plostniekiem un saimnieciskās nodaļas vīriem uzstādīs laivu piestātni – pontonu. Talcinieki strādās arī pie evanģēliski luteriskās baznīcas. Strenču novada vidusskolas skolēni talkos pirms Lielās talkas, sakops Gaujas un Strenčupītes krastus, dabas takas. Talkas dienā, 25. aprīlī, jauniešiem Jērcēnmuižas parkā notiks jaunsargu sacensības.Sedā talkotāji tiek aicināti sakopt karjera apkārtni un likvidēt nelegālo izgāztuvi, kas izveidojusies pie dārza mājiņām, iebraucot Sedā no Strenču puses. 

Skolēni sakops Sedas vidusskolas apkārtni, bet Sedas veco ļaužu aprūpes un invalīdu rehabilitācijas centra darbinieki strādās savas iestādes teritorijā.Plāņu pagastā Lielās talkas dienā paredzēts sakopt un labiekārtot Plāņu ciemata centru, talcinieki tiks gaidīti pie pagasta pārvaldes. 


“Ziemeļlatvija” vaicā Smiltenes novada pagastu pārvaldniekiem par Lielās talkas aktivitātēm

Mārīte Treijere par Brantu un Smiltenes pagastiem: “Brantu pagastā jau šobrīd tiek tīrītas ceļmalas, tāpēc talkosim Smiltenes pagastā. Pulcēšanās 25. aprīlī pulksten 9 Kalnamuižā pie pagastmājas. Kopā dosimies sakopt Jaunā parka teritoriju, kas pieguļ autoceļam Smiltene – Valka. Esam plānojuši tīrīt ceļmalas, galvenokārt autoceļa Smiltene – Valka, ja būs daudz talcinieku, tad, iespē
jams, arī dosimies uz mazākas nozīmes ceļiem. Līdzi jāņem labs garastāvoklis un darba cimdi.”

Linda Karlsone par Bilskas pagastu: “Mēros 25. aprīlī pulksten 10 talcinieki būs gaidīti aktīvās atpūtas laukumā, lai Rolanda Bokas vadībā kopīgiem spēkiem iekārtotu strītbola laukumu un veiktu teritorijas sakopšanas darbus. Līdzi jāņem grābekļi un cimdi un, protams, labs garastāvoklis. Noslēgumā talciniekus cienās ar zupu. Šajā pašā dienā pulksten 10 talcinieki būs gaidīti arī Bilskā, ezermalā, lai kopīgiem spēkiem sakoptu daudzu iecienīto atpūtas vietu. Uz ezermalu aicinām līdzi  paņemt cimdus, grābekļus un, ja ir iespēja, zāģus. Pēc labi padarīta darba, talkas dalībniekiem būs sarūpēta silta un garda zupa. Jau šobrīd aicinām ikvienu pagasta iedzīvotāju sakopt savu piegulošo teritoriju, talkas speciālos atkritumu maisus var saņemt pie manis un Pētera Jekuma. Pēc tam nodrošināsim šo maisu savākšanu vienā punktā.”

Tigna Podniece par Palsmanes pagastu: “Mūsu sākotnēji plāni ir nedaudz mainījušies. 25. aprīlī pulksten 9 aicinu visus palsmaniešus pulcēties pie kultūras nama. Dosimies uz Mīlestības skvēriņu, lai grābtu lapas un līdzinātu kurmju rakumus. Pļaušanas sezonai sagatavosim arī teritoriju pie kultūras nama un aiz autobusu pieturas. Līdzi var ņemt darba cimdus un grābekļus. Pašiem mazākajiem talciniekiem būs iespēja sanaglot putnu būrīšus. Pēc talkas pie estrādes būs sarūpēta silta tēja un kāds našķis.”

Māris Lazdiņš par Launkalnes pagastu: “Skolēni jau 24. aprīlī sakops skolas apkārtni, bet iedzīvotāji 25. aprīlī uz Lielo talku būs aicināti gan Launkalnes ciematā, kur tiks sakopta tuvējā apkārtne, gan Silvā, kur tīrīs piegulošo teritoriju starp mājām. Launkalnē pulcēšanās būs pie pagastmājas, visticamāk, pulksten 9. Informācija par sākuma laikiem pirms Lielās talkas būs pielikta iedzīvotājiem redzamā vietā.”

Gaidis Bogdanovs par Blomes pagastu: “Visus blomēniešus aicinu piedalīsies Lielajā talkā. 
25. aprīlī pulksten 9 pulcēsimies pie Blomes pamatskolas. Dosimies sakopt vecās “Siļķītes” skolas teritoriju, kur pēdējo reizi pamatīga tīrīšana notika pirms trijiem gadiem. Ēka vairs netiek apdzīvota,  šobrīd ir simboliska nozīme, tāpēc svarīgi, lai garāmbraucēji ar prieku noraudzītos uz savu bijušo skolu, nevis nekoptu īpašumu. Ja kādam nebūs ar ko aizbraukt uz turieni, transportu būšu nodrošinājis. Par nokļūšanu nav jāsatraucas. Līdzi jāņem cimdi, grābekļi, zāģi un krūmgrieži. Nodrošināšu tiem degvielu. Neatņemama talkas sastāvdaļa būs zupa talciniekiem.”

Uldis Birkenšteins par Variņu pagastu: “Talkosim ciemata teritorijā 25. aprīlī pulksten 9. Sākums pie Variņu tautas nama. Esam iecerējuši tīrīt ceļmalas un atbrīvot Palsas upes krastus no atkritumiem. Redzēs, cik daudz talcinieku būs. Diemžēl katru gadu to paliek aizvien mazāk, jo kuram gan patīk vākt aiz otra. Tomēr ceru un iedzīvotāju atsaucību. Līdzi jāņem cimdi. Noslēgumā tradicionāli talciniekus aicinām uz kopīgo zupas ēšanu.”

Alda Zvejniece par Grundzāles pagastu: “Grundzāliešiem patīk uzņemties iniciatīvu un kopā strādāt sabiedrības labā. Arī Lielajā talkā mēs sanāksim kopā, lai darītu labu. Aicinu visus 25. aprīlī pulksten 9 pulcēties pie Grundzāles kultūras nama. Šogad galvenais darbs būs pludmales volejbola laukuma izveidošana aiz Grundzāles pamatskolas. Šī ideja arī nāca no iedzīvotājiem. Tur atrodas futbola un basketbola laukums, bet volejbola laukuma nav. Talkas dienā noraksim laukuma apaugumu un iebetonēsim stabus tīklam. Savukārt noraktā apauguma velēnas vedīsim uz estrādes teritoriju un izmantosim tās nelīdzenā reljefa līdzināšanai. Strādāsim arī brīvdabas trenažieru laukumā, kurā ieklāsim mākslīgo zālienu. Teritorijā, iespējams, jau līdz talkai nokaltušo bērziņu vietā iestādīsim jaunus. Protams, kā jau katru gadu, turpināsim arī atkritumu vākšanu ceļmalās ne tikai Grundzālē, bet arī Aumeisteru un Vizlas pusē. Grundzālē talciniekus aicinu ņemt līdzi lāpstas un grābekļus. Protams, kā jau katru gadu, arī šogad būs kopīgs mielasts.”

Komentāri 4

aleksa

un Plāņi kur kartejo reizi paliek??? pa to mazo pagastini strenci galigi vnm aizmirst.........

pirms 6 gadiem, 2015.04.30 11:07

iedzīvotāja

Plāņos bija ļoti jauka talkas diena un piedalījās diezgan talcinieku.

pirms 6 gadiem, 2015.05.05 12:47

Novados