Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krievijas sankciju ietekmētajiem pārtikas ražotājiem daļēji dzēsīs kredītprocentus 2

Lai nodrošinātu atbalstu pārtikas ražotājiem, kurus skāris eksporta embargo, un saimniecībām, kuras netieši ietekmētas, otrdien, 19.augustā, valdība apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta 2014.gada 13.maija noteikumos Nr.243 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu investīciju veicināšanai lauksaimniecībā". 

Jaunais papildu atbalsta instruments veidots, paredzot izmaiņas daļējas kredītprocentu dzēšanas programmā:

>paredzot daļēju kredītprocentu kompensāciju apgrozāmo līdzekļu kredītiem: piena, gaļas pārstrādes un zivju apstrādes uzņēmumiem, kā arī lauksaimniekiem;

>paredzot kredītprocentu daļēju kompensāciju par īstermiņa un ilgtermiņa kredītiem arī lielajiem piena, gaļas pārstrādes un zivju apstrādes uzņēmumiem, kuri eksportēja produkciju uz Krievijas Federāciju un kuri iekļauti Krievijas Federācijas ekonomisko sankciju pret Latvijas Republiku importa aizlieguma sarakstā.


Par samaksātajiem kredītprocentiem īstermiņa vai ilgtermiņa kredītiem laikā no 2013.gada 1.oktobra līdz 2014.gada 30.septembrim iesniegumi kredītprocentu daļējai dzēšanai Lauku atbalsta dienestā būs jāiesniedz no 2014.gada 1. līdz 20.oktobrim. Atbalsta apmērs nebūs lielāks par aizdevuma gada procentu likmi (4 procenti) vai faktisko likmi (ja tā mazāka par 4 procentiem) atbalsta summai līdz 200 000 eiro, bet zivju apstrādei – līdz 30 000 eiro.


„Kaut arī šāgada 12.augusta valdības sēdē tika uzdots attiecīgās izmaiņas sagatavot un iesniegt valdībā divu nedēļu laikā, uzskatu, ka kavēties nedrīkstam. Zemkopības ministrijai jārīkojas tā, lai nekavētu nozares uzņēmēju - piena un gaļas pārstrādātāju un zvejnieku un zvejas produktu apstrādātāju - sarunas ar banku sektoru. Tādēļ bija svarīgi, lai šo jautājumu valdībā skatītu nekavējoties, jau šodienas sēdē,” ir pārliecināts zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. 


Noteikumi „Grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 13.maija noteikumos Nr.243 „Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu investīciju veicināšanai lauksaimniecībā”” stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”. 


Papildu informācija par noteikumiem - MK mājaslapā. 

______________________________

Komentāri 2

nazis

atbalsts būs tikai tiem lauksaimniekiem, kam ir kr dīti.
Pārējiem laikam nevajag.

pirms 4 gadiem, 2014.08.20 09:09

Dubultnelsons Mandela

varētu palmu eļļu pārdot lētāk, citādi ļaunā Krievija uzvarēs un pasaule ies bojā

pirms 4 gadiem, 2014.08.23 16:52

Novados