Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labdarības koncerta skatītāji ziedo labdarībai vairāk nekā 74 latus 2

Savu ieguldījumu LTN maratonā "Labestības diena" devuši sestdien Variņu tautas namā notikušā labdarības koncerta apmeklētāji. Viņu kopīgais ziedojums četru smagi slimu bērnu ārstēšanai bija 74 lati un 47 santīmi un viens dolārs.

Ziedojumu kasti svētdien uz Rīgu aizveda Variņu tautas nama vadītāja Lolita Balode. Kastē samestās naudas skaitīšana LNT tiešraidē bija redzama pulksten 14.45.

Ziedo ar priekuLai labdarības koncerts "No sirds uz sirdi" skatītājiem patiktu, pacentās gan vietējie pašdarbnieki, gan viesi no trijiem novadiem. Uzstājās Smiltenes jauktais koris "Vidzemīte", Valkas deju kopa "Aija", Jērcēnmuižas kapela "Paul fon Kridener", smilteniete Inga Zostiņa un paši varinieši - jauniešu deju kolektīvs "Dancātājs", vidējās paaudzes deju kopa "Varis", sieviešu vokālais ansamblis "Sinkope", "Lailas ritma deju grupa" un šovmeņi no maija sākumā Variņos notikušās "Manas paaudzes dziesmas".

"Labdarības koncerts bija ļoti skaists. Tik daudz ciemiņu! Arī mūsu pašu kolektīvi jauki uzstājās," priecājas Variņu bērnudārza "Saulīte" vadītāja Irēna Kukule. Uz skatuves viņa ieraudzīja pat savus bērnudārza audzēkņus.Arī I. Kukule ziedoja naudu labdarībai, izmantojot iespēju palīdzēt citiem. Variniete spriež, ka labestības akcijas vajadzētu rīkot vēl biežāk, jo "šodien ir grūti ne tikai slimiem, bet arī veseliem cilvēkiem - gan bērniem, gan pieaugušajiem".

Ideja koncertā vākt ziedojumus "Labestības dienai" radās Variņu tautas nama vadītājai L. Balodei. "Ikviena kultūras darbinieka pienākums ir sekot līdzi notiekošajam. Un, ja ir šāda labestības diena, tad arī mums jādod sava artava, kaut mazumiņš," saka L. Balode.

 

Darbu Variņos nepametīsKoncertā apsveikumus saņēma arī Variņu tautas nama vadītāja, jo nākamajā dienā viņai bija dubulta jubileja - vārda un dzimšanas diena. Aizkustināta par sveicēju labajiem vārdiem un veltēm, L. Balode publikai pavēstīja, ka pārdomājusi un darbu Variņos nepametīs.

"Bija tāda doma sākumā," viņa vēlāk atzina "Ziemeļlatvijai", "jo varbūt dzīvē nepieciešams kaut ko mainīt. Vienu brīdi domāju, ka Variņos esmu daudz izdarījusi un nu varu pievērsties kam citam. Tagad sapratu, ka nevaru atstāt cilvēkus, kuriem esmu vēl nepieciešama," saka L. Balode.

Apvaicātie varinieši vērtē sava tautas nama vadītāju kā dzinējspēku, kurš neļauj sēdēt mājās. Viņu pagastā ir daudz pašdarbības kolektīvu un bieži notiek koncerti. "Savā bērnudārza kolektīvā vēl nesen runājām, ka varam būt lepni. Mums ir tik daudz pasākumu. Brauc TV šova "Koru kari" dalībnieki. Tagad būs "O! kartes akadēmija". Cilvēkiem ir iespēja nākt un izvēlēties," spriež I. Kukule.

Sestdien koncertā Atzinības rakstus par paveikto Variņu pagasta kultūras darbā saņēma L. Balode, pašdarbības kolektīvu vadītājas Laila Valtere un Laila Valtere (abām ir vienāds vārds un uzvārds - redakcijas piezīme) un mākslas pulciņa vadītāja un privātmuzeja izveidotāja Maiga Āboliņa.

Vairāk fotogrāfiju no koncerta var apskatīt interneta portālā www.ziemellatvija.lv sadaļā "Foto un video reportāžas".

Komentāri 2

xsss

Lolita tiešām ļoti ineresants cilvēks, daudz ko labu organizē, varētu viņa strādāt Smiltenē tad te ar būtu kas vairāk. Paldies Lolitai

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 15:24

Irma

Paldies Lolitai,kas ir kultūras dzinējrats,lai veicas un izdodas arī turpmākos gadus.


Labi,ka nav Smiltenē,jo te apēstu no skaudības.

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 16:07

Novados