Latvijas Pašvaldību savienības 28.kongresā Alūksnē ievēlēs jauno LPS priekšsēdi

Šodien Alūksnē notiks Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 28.kongress, kurā ievēlēs jauno LPS priekšsēdi, aģentūru LETA informēja LPS pārstāve Jana Bunkus.

Jaunsleinis vada LPS kopš 1994.gada un ir paziņojis, ka atkārtoti uz šo amatu vairs nekandidēs.

Piekritis kandidēt uz LPS priekšsēdētāja amatu ir Gints Kaminskis (LZS), kurš paralēli Auces pašvaldības vadītāja amatam vada arī LPS Novadu apvienību un kopš 2013.gada ir LPS priekšsēdētāja vietnieks.

Savu dalību LPS kongresā ir apstiprinājušas valsts augstākās amatpersonas - Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Kongresu atklās LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis ar ziņojumu par paveikto kopš pagājušā kongresa, aktuālākajām problēmām, kā arī pašvaldību viedokli par to iespējamajiem risinājumiem.

Jaunsleinis norāda, ka šis ir ļoti nozīmīgs kongress - vissvarīgākais ir tas, ka šis ir pirmais LPS kongress pēc pašvaldību vēlēšanām, kopā sanāks arī jaunievēlētie priekšsēdētāji.

"Šis pasākums ir vieta, kur visiem kopā satikties un aktualizēt svarīgākos jautājumus pašvaldību jomā. Noteikti apspriedīsim paveikto kopš 27.kongresa un svarīgākos procesus valstī kopumā," uzsver Jaunsleinis.

Kongresā tiks lemts par LPS statūtu grozījumiem un piecu rezolūciju apstiprināšanu, kurās tiks pausts pašvaldību viedoklis par nodokļu reformu un tās ietekmi uz pašvaldību budžetiem, valdības sarunām ar pašvaldībām par valsts budžetu, par skolu tīkla optimizāciju, pagastu savienošanu ar novadu centriem, kā arī pausta attieksme pret Eiropas Padomes monitoringa vērtējumu par pašvaldību demokrātiju Latvijā.

LPS 28.kongress notiks Alūksnes novada Kultūras centrā, kas atrodas Alūksnē, Brūža ielā 7, un sāksies plkst.10. Atklāšanas runas teiks Jaunsleinis un Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.

Novados