Latviju šķērsos ASV bruņumašīnas

Latviju šodien un rīt šķērsos vairāk nekā 40 dažāda veida militārās tehnikas vienības, tostarp 20 bruņumašīnas "Stryker", kas ASV 2.kavalērijas pulka mācību maršā "Dragoon Ride" no Igaunijas dosies uz Vāciju, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.

Šodien militārās tehnikas kolonnas virzīsies no Ainažiem uz Rīgu, apstājoties Jelgavkrastos un Saulkrastos, bet 23.marta rītā tās turpinās ceļu no Rīgas uz Bausku, apstājoties Iecavā.

Vakar ASV 2.kavalērijas pulka karavīri, kas pašreiz rotācijas kārtībā izvietoti Baltijas valstīs un Polijā, sāka mācību maršu "Dragoon Ride" un ar bruņumašīnām "Stryker" un atbalsta transportu no Igaunijas dosies uz pastāvīgo izvietojumu Vilsekā, Vācijā, noslēdzot savu dalību operācijā "Atlantic Resolve".

Marša "Dragoon Ride" kopējais garums būs 1800 kilometri, un tajā vienībai aptuveni desmit dienās būs iespēja pārbaudīt savas pārvietošanās un apgādes spējas, kā arī vienlaikus tas būs apliecinājums sabiedroto klātbūtnei reģionā. Maršu atbalstīs arī helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un Militārās policijas satiksmes regulētāju norādījumus.

Mācību marša laikā notiks tehnikas izstāde, kas dos iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par ASV karavīru mācībām Latvijā.

Iedzīvotāji militāro tehniku varēs apskatīt šodien Jelgavkrastos, stāvvietā pie krustojuma ar Liepupi, no plkst.12 līdz 12.45, Saulkrastos, Ainažu un Akācijas ielas krustojumā, Ainažu un Raiņa ielas krustojumā un Rīgas un Murjāņu ielas krustojumā no plkst.13.30 līdz 15, kā arī Rīgā pie lielveikala "Maxima" Augusta Deglava ielā 67 un Rīgas Pasažieru terminālī pie Vanšu tilta no plkst.15 līdz 17, bet rīt - Iecavā pie Iecavas vidusskolas un pie degvielas uzpildes stacijas Rīgas ielā no plkst.8 līdz 9.

Novados