Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laukos – juku laiki 42

Vakar Ērģemes pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Kramu satiekam nevaļīgu un steidzīgu, jo viņam jāpaspēj avārijas dēļ novērst dzeramā ūdens izplūšanu virszemē. Pretējā gadījumā pagasta centra iedzīvotāji var palikt bez ūdens.

"Dzīvē viss neiet tik gludi, kā gribētos, jo ikdienā atgadās visādas ķibeles un nebūšanas," domīgi secina pārvaldes vadītājs. Pašlaik pagasta teritorijā dzīvo vairāk nekā 1500 iedzīvotāju. Tas ir teritorijas ziņā viens no lielākajiem pagastiem.

Pēc novadu izveidošanas, joprojām lauciniekiem neesot skaidrības, kas turpmāk viņus sagaida. J. Krams uzskata, ka novada domei steidzīgi jāstrādā pie novada struktūras veidošanas un apstiprināšanas, jo neziņa bijušos pagasta darbiniekus dara nedrošus par nākotni.

Viņš ir pārliecināts, ka ikvienā pagastā ir jābūt savai nelielai komunālajai saimniecībai un pāris zinošiem speciālistiem, kuri nekavējoties reaģētu uz ķibelēm un nebūšanām. Nevar visu koncentrēt tikai novada centrā Valkā.

Pārvaldes vadītājs uzskata, ka liela priekšrocība it tā, ka līdz šim viņš pats pagastā ir veicis saimniecības pārziņa pienākumus, tāpēc daudzas problēmas un to risinājumi ir jau zināmi. Arī šāda ūdensvada avārija varētu kļūt par nopietnu kataklizmu, ja uz vietas pagastā nebūtu zinoši cilvēki.

J. Krams ir pārliecināts, ka cilvēki dzīvos tur, kur būs sakārtota vide un infrastruktūra. Spilgts piemērs tam, kā apdzīvota vieta pārvēršas par Sūnu ciemu ir Omuļi, kur nav ne veikala, ne pasta nodaļas. Vienīgā vieta, kur iedzīvotājiem satikties, ir Omuļu bibliotēka. Par tās saglabāšanu J. Krams celšoties un kritīšot.

Pašlaik pagastā vērienīgākie darbi notiek Turnas tautas namā fasādes sajkārtošanā. J. Krams cer, ka atliks naudas, lai ēkā varētu iekārtot arī jaunu elektroinstalāciju.

Arī par Ērģemes skolas slēgšanu nevarot būt ne runas, jo šogad skolai ir ielikti jauni logi, sakārtota apkures sistēma.

J. Krams uzskata, ka visi jautājumi, kas skar novada budžeta līdzekļu taupīšanu, ir jāsaskaņo ar visiem novadā esošajiem pagastiem, nevis tikai jārēķina "pliki" cipari, aiz kuriem slēpjas cilvēki un pagasta dzīve. Viņš ir pārliecināts, ka pirms lēmumu pieņemšanas "katrs savu deķīti vilks uz savu pusi", bet tomēr vajadzētu loģiski izvērtēt visus par un pret.

Viņš saprot, ka lemšana ir citu cilvēku rokās, taču pagasta iedzīvotāji jautājumus uzdod pārvaldes vadītājam. Jautājot jau tagad, kāpēc Kārķos kasiera vietu saglabā, bet Ērģemē nē.

Ērģemiešu intereses Valka novadā pārstāv deputāts Mārtiņš Kreilis. Abi esot koleģiāli vienojušies, ka pirms novada domes sēdēm apspriedīs pagasta vajadzības un iespējas, lai deputāts varētu pieņemt pareizo lēmumu.

J. Krams atzīst, ka vēl joprojām viņam pašam neesot skaidrības par pienākumiem, tāpēc dara visu, ko redz. Pašlaik pagastā notiek gatavošanās nākamajai apkures sezonai - tiek zāģēta malka.

Komentāri 42

no pagasta

Ja nav skaidrības par pienākumiem, ko tad uzņēmās tādu amatu. Būtu palicis labāk par par vienu no tiem pāris zinošiem "speciālistiem".

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 16:48

Haralds

Jau sākas....atkal nozākās no galvas līdz kājām!:D
Cik saprotu, runa ir par amata aprakstu, kurā tad arī ir jābūt norādītiem veicamajiem pienākumiem, tiesībām utt.(un tādām ir jābūt visās pārvaldēs vienādam).
Visticamāk, ka tāds vēl nav izstrādāts un tāpēc šis kungs arī saka, ka īsti nezin pienākumus, kurus viņam vajadzētu darīt pašam un kurus ir jādara citam.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 16:59

lielais

mazais, vai Valkas komunālo pakalpojumu sniedzējiem nav jākaunas par augstajām cenām??
Un par apkuri runājot- ļaujat man nogriezt radiatorus, es pats sasildīšu telpas, pat lētāk!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 19:06

lielajam

Cel savu māju vai ņem dzīvokli ar malkas apkuri un tad dari kā tīk. Daudzdzīvokļu mājā tu neesi viens, jārēķinās ar sistēmu.

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 20:30

Omuliete

Ar biblioteku iedzīvotāji vēderus nepiepildīs. Un pirmais un galvenais J.Krama uzdevums /negaidot amata aprakstu/ ir atdzīvināt uzņēmējdarbību Omuļos.Ja to nedarīs tad būs Miciņu liktenis,un biblioteka pati par sevi nolikvidēsies,jo nebūs iedzīvotāju kurus apkalpot.Jaunie mūk prom.Padomājiet kā ieinteresēt viņus palikt un atgriezties aizbraukušajiem!ūdensvadu un kanalizāciju,lai labo strādnieki!

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 21:13

Omulietei

Nu tas jau gan ir Valkas novada domes deputātu un augstāku amatpersonu kompetencē. Man pat grūti iedomāties, kā J. Krams to varētu izdarīt. Varbūt Jums ir kādas konkrētas idejas?

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 22:44

Valcēniete Omulietei

Pievienojos rakstītājam 06.08.2009. 22:44:19, ka ne jau Krams būs uzņēmējdarbības attīstītājs pie Jums.Pašiem vien jārosās, jo nevienu nevar aiz ausīm aizvilkt un sākt nodarboties ar uzņēmējdarbību.Ceru, ka tik daudz jau saprašanas Jums ir.Kāpēc pašam/ai neņemties un neuzrakstīt biznesa plānu kādā no jomām, nepaņemt kredītu hipotēku un zemes bankā, lai biznesa plānu realizētu, piesaistītu vietējos cilvēkus kā darbiniekus un te nu būs iespēja jauniešiem atgriezties un vietējiem darboties Jūsu biznesā.Bet ar tādiem uzbraucieniem, ka Krams tagad nu tikai veidos uzņēmējdarbību, vienkārši ir bērnišķīgi un glupi.Kāpēc Kārķos Sandra drukā dažādus projektus vienu aiz otra, gan videi, gan cilvēkie, atlec kāds latiņš, apkārtne kļūst skaistāka, cilvēki priecīgāki, darbiņš vietējam un arī maizīt, kāda desas šķēlīte. Beidz vaimanāt un sāc darboties!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 23:03

no Ērģemes

Piekrītu rakstītājai Valcēnietei, kura raksta, ka "Krams tagad nu tikai veidos uzņēmējdarbību, vienkārši ir bērnišķīgi un glupi". Krama kungs no šīm lietām neko nesajēdz. Vispār rakstītājs no pagasta ir pareizi pateicis, bet nu laiks rādīs.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 00:16

arī no Ērģemes

Ko ta Krama kungs mums Omuļos nodokļu atlaides iedos, lai varētu uzņēmējdarbību uzsākt? Īpašo ekonomisko zonu tur izveidos? Šejienes cilvēku nelaime ir tāda, ka visu laiku gaida, ka kāds atnāks, izdarīs un iedos gatavu! SOCIĀLISMS IR BEIDZIES, BIEDRI!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 08:35

No Kārķiem

Kārķos ir vismazākais darbinieku skaits un Kārķu pagasts, salīdzinot ar Ērģemes pagastu, nav iedzīvojies parādos. Kamēr novads nav noslēdzis darba līgumus ar katras pārvaldes darbiniekiem, tie strādā pa vecam, ja vien spēj maksāt algas. Ērģeme laikam to vairs nespēj, tāpēc jāatlaiž darbinieki. Gan jau novads lietas sakārtos un darbinieki visur būs līdzīgi ar līdzīgām algām.
Tāds dīvains darba stils - par katru nieku sūdzēties avīzei, kurai savukārt ir paveicies ar dzeltenās preses cienīgu kadru.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:32

jānis

Kārķu divi deputāti gan nav spējīgi aizstāvēt sava pagasta intereses. Viens neko nesaprot un otra vispār nekad nedzird, ko sēdēs runā. Malku Kārķos gatavo pavasarī.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:35

Valcēnietei

Sandra Kārķos uzdrukā vienu projektu 2 gados un atlikušos 2 ar to plātās. Sen bija laiks atklāt, kurš tur ir lielākais projektu bīdītājs.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:39

Nu ja...

Gan jau arī Mareks izcīnīs savu vietu zem saules savā dzimtajā pagastā. Domāju, ka visiem pārvaldniekiem, kuri līdz šim nav bijuši pagasta priekšsēdētāji, ir sarežģīti uzsākt darīt darbu. Laiks rādīs, kas notiks tālāk. Jāļauj cilvēkiem pagastos, tāpat kā novada vadībai un deputātiem strādāt, nevis vienam otru knābāt un apzākāt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:41

Pieredze uzņēmējdarbībā?! Jāsmejas!Tad jau tiem, kuri lasa ogas mežā arī ir pieredze uzņēmējdarbībā. Nevajag aizmirst, ka jaunais demokrāts tajā uzņēmējdarbībā sāka darboties caur blatu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:42

cits pagasts

Kā jūs domājat, kā Krama kungs atdzīvinās uzņēmējdarbību... Pagasta pārvaldei tas vispār nav iespējams, ja cilvēki paši neko nedarīs. Krama kungs jums neko rokās neieliks ja paši neko negribēsiet uzsākt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:47

Arī kārķi

Pie mums juku laiki nav pienākuši. Rīt svētki, ceļam zāli. Pagastā nejūt, ka kas nesanāk. Daži darbinieki aiz prieka kliedza, ka atstāja Cekulu. Baidījās, ka ieliks vienu, kura jau sen cer, tad būtu kā Ērģemē, kad katrā avīzē raksts, cik daudz viņa dara, kaut čiks vien ir.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 09:55

vietējais

Nesaprotu šim rakstam jēgu. Manuprāt, zinot kā Krama kungs tika pie šī amata, labāk būtu bijis nepublicēties un pašam neuzprasīties uz kritiku un negatīviem komentāriem. Pieļauju arī iespēju, ka Krama kungs īpaši neizprot pārvaldnieka funkcijas un cenšas šādā veidā sevi parādīt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 10:06

eksperts

Kritika ir normāla un vajadzīga lieta. Tā liek attīstīties. Bet tikai konstruktīva. Šeit gan uz tādu nav ko cerēt...

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 10:19

serums

Sestdien biju Ērģemē! Man patika ko redzēju!:)

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 10:23

gibu zināt

Tātad, vietējais! Kādas ir pagastu pārvaldnieku f-jas? Apgaismo mūs!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 10:29

Novados