Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lauku mājās “Donas” iekurs rituālo ugunskuru 4

Rīt Blomes pagasta lauku mājās "Donas" iekurinās Lielās dienas rituālo ugunskuru. Saimniece Ilze Briede kopā ar palīgiem tūristu grupai no Rīgas rādīs, kā laukos svin pavasara saulgriežus.

Viesu gaidīšana "Donās" sākās jau vakar ar šūpoļu kāršanu, olu krāsošanu un maizes krāsns balsināšanu. Šodien, Lielajā piektdienā, darbi lauku sētā ir pierimuši.

Toties rīt Ilze savās mājās ne vien uzņems firmas "Skaistie skati" tūristu grupu, bet kā gide viņus arī vadās pa Blomes un Raunas pagastu. Ciemiņu grupas "Donās" ieradīsies arī Pirmajās un Otrajās Lieldienās.

Projām aizslauka ziemas putekļus

Gaidot viesus, namamātei svētku noskaņojums ir jau labu laiciņu iepriekš. Lieldienas I. Briedei simbolizē pavasara atnākšanu un sava veida augšām celšanos pēc smagas ziemas.

Plašāks materiāls - rītdienas, 3. aprīļa, laikrakstā "Ziemeļlatvija"!

Komentāri 4

Ilze

vai tad pagānisms ...mīļie! attopieties!
ir taču dzīvais Dievs! negrēkojiet!!
attopieties!

pirms 10 gadiem, 2010.04.02 15:52

..............

Prieks redzēt,ka tiek turēti godā senču tikumi un paradumi.Visu cieņu Briedes kundzei.
Nedusmojiet Ilze,bet
Nezinu,cik tas jūsu dievs dzīvs,bet,ja neesat dzimusi no ebreju mātes,viņš nav jūsējais,lai cik stipri to piesaucat.Ejiet nu mierīgi svētdien klausīties ko melnie gaiļi kladzinās no baznīcu luktām un netraucējiet citiem dzīvot kā latviešiem pienākas.

pirms 10 gadiem, 2010.04.02 16:23

jocīgi

Jocīgi- Lieldienas taču svin pēc kristiešu rēķiniem, katru gadu sanāk drusciņ citā laikā, bet te kādi "latvieši" zvetē savus svētkus arī. Kas tad tie par saulgriežiem pēc jūdu mēness kalendāra svinami?

pirms 10 gadiem, 2010.04.02 19:20

...

Dievs pār mums visiem šai pasaulītē ir viens, lai kā nu kurš viņu dēvē un kā sevi viņa pasaulē sajūt ...
Nu beidziet taču ecēties par datumiem, un kurš nu būs "pareizāks" pielūdzējs!
Mēģiniet būt saskaņā paši ar sevi, tad nevajadzēs plēsties ar citiem un savu taisnību uztiept!!! :D

pirms 10 gadiem, 2010.04.03 11:57

Novados