Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Lauku partnerība Ziemeļgauja” saņem pirmos projektus 2

Jērcēnu pagasta vecajā muižas klētī nākamajā gadā būs šautuve un izstāžu zāle. Vismaz tā iecerējis mednieku klubs "Jērcēni".

 

Šis ir tikai viens no 11 projektiem, ko saņēmusi biedrība "Lauku partnerība Ziemeļgauja", rosinot cilvēkus darboties sabiedrības labā.

 

Tagad pirmās kārtas projekti ir atdoti Lauku atbalsta dienestam, kur piecos mēnešos tos izvērtēs un lems par finansējuma piešķiršanu no Eiropas Savienības Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai.

 

Iespēja pretendēt uz fonda naudu - aptuveni 317 tūkstošiem latu četros gados - ir pašvaldībām, kuru teritorijā darbojas biedrība "Lauku partnerība Ziemeļgauja", kā arī biedrībām un uzņēmējiem no šīs teritorijas.

 

 

Bijušajā Valkas rajonā tas ir: viss Strenču novads (Strenču un Sedas pilsēta, Jērcēnu un Plāņu pagasts); Valkas pilsēta, Valkas, Vijciema, Ērģemes un Zvārtavas pagasts Valkas novadā; Grundzāles pagasts Smiltenes novadā; Ēveles pagasts Burtnieku novadā; Trikātas pagasts Beverīnas novadā.

 

Projektus var iesniegt atbilstoši biedrības "Lauku partnerība Ziemeļgauja" uzrakstītajai attīstības stratēģijai. Viens projekts var pretendēt uz, maksimums, 14 tūkstošiem latu, ieskaitot līdzfinansējumu.

 

Biedrības koordinatore Rūta Zepa uzsver, ka tā ir gana liela summa, lai pagastā radītu ko jaunu. "Šī nauda nav domāta personīgā biznesa uzsākšanai, bet, lai aktivizētu lauku iedzīvotājus darboties sabiedrības labā, lai viņi realizētu visiem vajadzīgus projektus, kas uzlabotu dzīves kvalitāti laukos," saka R. Zepa.

 

Šobrīd jau noslēgusies pirmā kārta, kurai piešķirti aptuveni 64 tūkstoši latu. Pavisam iesniegti 11 projekti: 10 - no biedrībām, viens - no Virešu pagasta pašvaldības.Piemēram, Valkā plānots labiekārtot Zāģezera krastus, Trikātā - ierīkot rotaļu laukumu, Zvārtavas pagastā - uzstādīt norādes uz mājām; Jērcēnos - atvērt šautuvi un izstāžu zāli; Gaujienā - izveidot BMX trasi; Virešos - iegādāties aprīkojumu saieta namam.

 

Vispirms projektu atbilstību stratēģijai izvērtēja biedrības "Lauku partnerība Ziemeļgauja" projektu vērtēšanas komisija un četrus atzina par nepiemērotiem. "Ēveles evaņģēliski luteriskā draudze iesniedza projektu par Ēveles baznīcas torņa jumta remontu sadaļā par infrastruktūras attīstīšanu iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanai. Ja projekts būtu par draudzes telpām, tad tas atbilstu šim mērķim," piemēru min R. Zepa.

 

Pirmajā kārtā projekti netika saņemti no visiem pagastiem un pilsētām, kuru teritorijā darbojas "Lauku partnerība Ziemeļgauja". "Domāju, ka otrajā kārtā kāda biedrība arī no Strenčiem sagatavos projektu, jo tā ir laba iespēja tikt pie naudas," cer Strenču novada domes attīstības un plānošanas departamenta vadītāja Līga Sovere.

Komentāri 2

Novados