Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Launkalnes pagastā pundurkaziņām un strausiem uzrodas jauni “draugi” 6

Launkalnes pagasta zemnieku saimniecībā "Ezerlejas" ir jauni iemītnieki. "Meitenes manas, bucītes manas!" sauc saimniece Evita Jākobsone, cenšoties viņus pievilināt tuvāk voljēra malai.

"Ezerlejas" šopavasar papildinājušas savu mini zoodārzu un no savvaļas dzīvnieku audzētavas "Saulītes" atvedušas četrus dambriežus. Saimnieks Guntis Lauciņš beidzot piepildījis sapni par savu briežu dārzu.

Jau šomēnes dzīvnieku būs vēl vairāk, jo trīs dambriežu mātītes gaida bērniņus. Pašlaik viņas ir tramīgas un no cilvēkiem slēpjas garajā zālē. Ja voljēram tuvojas klusītēm, dzīvniekiem nemanot, tad viņus izdodas ieraudzīt.

Visi ekskursanti gribot dambriežus apskatīt tuvāk, pabarot un ar roku aptaustīt. "Tas mums ir mīnuss, ka viņi pagaidām nav tik pieradināti. Interesanti, ka no mašīnām dambrieži nebaidās, mierīgi ganās turpat pie sētas, bet tiklīdz cilvēki kāpj ārā, tā pazūd," ievērojusi E. Jākobsone. Saimnieki vakaros dodas uz voljēru, līdzi ņemot dambriežu kārumu - kukurūzas graudus, sauc klāt un labinās, lai dzīvniekus pieradinātu pie cilvēkiem.

No tūristiem sen vairs nebaidās "Ezerleju" pundurkaziņas Grieta, Toms un Jančuks un strausu saime. Lielajiem strausiem diviem Līgoņiem un Jānim 23. jūnijā paliks trīs gadiņi. Vēl ir seši pērn inkubatorā izšķīlušies jaunuļi. Dzimumu pagaidām viņiem precīzi nevar noteikt, bet saimniece cerīgi spriež, ka četras varētu būt strausu meitenes. Tad nākamgad "Ezerlejās" būtu pašiem savas strausu olas.Saimniecībā mīt arī fazāni. E. Jākobsone palepojas, ka "Ezerlejām" pirmajām Latvijā ir izsniegta oficiāla fazānu olu tirgošanas licence.

Jaunums gaida arī makšķerniekus. Šovasar viņi "Ezerleju" dīķos varēs mēģināt noķert ne tikai karpas, karūsas, baltos amūrus un samus, bet arī stores.

Komentāri 6

Bijām pirms gada, vienreizēji jauka saimniece un paši zvēriņi :)

pirms 10 gadiem, 2010.06.16 11:38

123456789?

vai tur pirms ir vajadzīga kāda pieteikšanās? izklausās vilinoši :)

pirms 10 gadiem, 2010.06.18 01:42

Novados