Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Launkalnes pagasta zemnieki uz mājām atved strausa mazuļus 1

Launkalnes pagasta zemnieku saimniecībā "Ezerlejas" ierīkota bērnistaba, kurā kopš pirmdienas dzīvo divas nedēļas veci bēbīši. Tie ir seši strausa cāļi.

 

Pēc septiņiem mēnešiem mazuļi būs izauguši tikpat lieli, kā Jānis un divi Līgoņi. Trīs melnie Dienvidāfrikas strausi jau divus gadus mīt "Ezerlejās", izklaidējot tūristus.

 

Līgas izrādījās LīgoņiŠai lauku tūrisma saimniecībai viens no virzieniem ir eksotisko putnu un dzīvnieku audzēšana. Saimnieki Evita Jākobsone un Guntis Lauciņš secināja, ka ar trijiem strausiem ir par maz, un no putnu fermas Jēkabpils novadā šonedēļ atveda sešus inkubatorā izperētus strausa cālēnus.

 

No domām par pieaugumu savējo putnu ģimenē nācās atvadīties. "Visu laiku domājām, ka mums ir Jānis un divas Līgas un šogad uz Jāņiem gaidījām pirmās olas. Taču, kad putniem parādījās īstais apspalvojums, secinājām, ka mums ir Jānis un divi Līgoņi," smaida E. Jākobsone.

 

Drīz saimnieki Madonas pusē abus puišus samainīs pret dāmām, lai "Ezerlejās" būtu īsta strausu ģimene un varētu tikt pie gardajām olām. Vislabākā ģimene šiem putniem esot tāda, kurā ir viens strausu tēvs un divas mātes.

 

Kāda dzimuma ir seši mazie cālēni, saimnieki vēl nezina. To varēs pateikt tikai tad, kad putniem izveidosies īstais apspalvojums. Meitenēm tas būs pelnu pelēks, zēniem - melns, bet spārnu galos un astē - balts. Ja izrādīsies, ka atkal trāpījušies tikai puikas, tad daži tiks iemainīti pret meitenēm.

 

Aug pa stundām, nevis dienām"Ezerlejās" mazie strausēni prasa tādas pašas rūpes, kā cilvēkbērni. Saimniece naktī dodas uz strausu māju apraudzīt, vai ar viņiem viss ir kārtībā. "Dienā jānāk ik pēc stundas. Strausa cāļiem papildu speciālajai barībai jādod daudz vitamīnu, mikroelementu un zirga deva kalcija, lai garie kauli neveidotos trausli. Šie putni aug ļoti strauji - pa stundām," stāsta E. Jākobsone.

 

Virs strausēnu "bērnistabas" ir novietotas divas sildlampas, jo putni vismaz mēnesi jāsargā no aukstuma un mitruma.

 

Apmeklētājiem saimnieki neliedz jau tagad apskatīt mazos strausu bērnus. Vēl "Ezerlejās" voljēros dzīvo vairāk nekā 100 fazānu, bet aplokos spriņģo trīs pundurkaziņas. Šovasar gadu vecajiem kazlēniem Tomam un Jančukam piepulcējusies gadu vecākā Grieta.

 

 

Saimniece jau ievērojusi kaziņas nešpetno raksturu. "Viņai šķiet, ka tiks mazāk ēdamā, nekā puikām, un tāpēc viņus dzenā. Bet nu jau puikas griež ragus pretī un neļauj apcelties," smaida E. Jākobsone.

Komentāri 1

labi

Paldies, par jauku ziņu, varēsim aizbraukt ar bērniem apskatīt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.20 11:05

Novados